Sigma zbytečně ztratila zápas

16.09.2003 / A tým

Sigma zbytečně ztratila zápas Fotbalistům SK Sigma Olomouc se první mistrovský zápas po reprezentační pauze nepodařil. Hanáci hráli v sobotu utkání sedmého kola ligy v Českých Budějovicích. Předvedli dosud nejlepší letošní výkon na hřišti soupeře, ale paradoxně nezískali žádný bod. Vyrobili totiž dvě hrubky v obraně, které domácí, jinak celý zápas zakopaní v hluboké defenzivě, dokázali využít. SK České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:1 (2:1) Sigma začala v Budějovicích jako sama hrála doma. Vytvořila si velký tlak. Ve 2. minutě střelu Siegla srazil na roh Leština. Hosté zahrávali v prvních deseti minutách čtyři rohové kopy a byli při nich nebezpeční. Nejprve Reiterovu hlavičku obrana tečovala mimo branku, pak brankář Kafka Reiterovi sebral míč v poslední chvíli z nohy. V 11. minutě Reiter přešel přes Homoláče, ale vystřelil těsně vedle pravé tyčky. Jenže pak přišel domácí blesk z čistého nebe. Budějovice vůbec poprvé vyjely před branku hostí, obrana chybovala, Kulič přihrál Plockovi, který nemohl nedat. Ani pak se obraz hry nezměnil. Sigma hrála, Budějovice bránili. Ve 29. minutě se na levém křídle uvolnil Reiter, poslal centr před bránu Sieglovi. Toho zkosil v šestnáctce brankář Kafka a hosté kopali penaltu. Museli si na ni chvíli počkat, protože Siegl utržil lehké zranění. Pokutový kop proměnil s jistotou ve vyrovnání Reiter, byl to jeho čtvrtý gól v této sezoně. Ale místo zklidnění a dalších útoků hosté vytvořili druhou hrubici. Defenziva zaspala, na centr zleva si naběhal osamocený Lafata a Vaniak byl bez šance. Pak se domácí ještě více zakopali před vlastním vápnem a Sigma se dal snažila o srovnání. Ve 41. minutě po Vlčkově centru zprava vypálil z první Siegl, gólman Kafka nadvakrát chytal míč na brankové čáře. Tři minuty poté skončila tečovaná rána Reitera těsně vedle, v nastaveném čase pak musel Kafka ven z vápna, aby v poslední chvíli ukopl míč před Vlčkem. Do druhé půlky šli na plac v dresu hostí místo Cahy s Černým Zbožínek a Vyskočil. A znovu se hrálo podle olomouckých not. Sigma bušila do budějovické obrany, ale druhá branka jí nebyla zhůry přána. neujaly se dvě Reiterovy dělovky zdálky, nedařilo se ani při standardkách, jen rohů kopali hosté v utkání deset. Po devátém z nich měli k vyrovnání hodně blízko. V 77. minutě zahrával rohový kop Siegl, Reiter vystřelil z voleje tvrdě k levé tyčce, ale na brankové čáře vykopl míč Svoboda. Jen k Sieglovi, který znovu načechral do ohně. Tam napřáhl Vlček. Vystřelil přesně do míst, kde nebyl gólman, ale míč tečoval těsně vedle jeho spoluhráč Hudec. Závěrečnou čtvrthodinku domácí jen odkopávali jakkoliv a kamkoliv, hosté už na mokrém trávníku další šanci neměli. Branky: 14. Plocek, 32. Lafata - 30. Reiter (pen.). Rozhodčí:Šedivý - Lukes, Pokorný. ŽK: Špiláček (Olomouc).Diváci: 1887. České Budějovice: Kafka - Pončák, Homoláč, Horejš (32. Adam), Leština - Vozábal (55. Svoboda), Chlebek, Sivok, Plocek - Lafata, Kulič (81. Matoušek). Trenér Pavel Tobiáš. Sigma: Vaniak - Randa, R. Hubník, Kučera, Caha (46. Vyskočil) - Vlček, Hudec (77. Babnič), Špiláček, Černý (46. Zbožínek) - Siegl, Reiter. Trenér Petr Uličný. Olomoucký den, 16. září 2003