Sigma získala na Julisce bod

29.07.2011 / A tým

Nový ročník Gambrinus ligy zahájila Sigma na půdě Dukly Praha. Dejvický klub v minulém ročníku proplul druholigovou soutěží a s velkým náskokem se stal jejím vítězem. Trenér olomoucké Sigmy Zdeněk Psotka poslal na hřiště nejsilnější sestavu. V té chyběl Marek Heinz, který si odpykává karetní trest z maďarské soutěže. Pendolinem s mužstvem nedorazil do Prahy ani Brazilec Coimbra, který se zotavuje po zranění. Sigma Olomouc byla od začátku zápasu akivnějším mužstvem. Zatímco domácí hráči zůstavali zatažení na své polovině, Sigma se s míčem na kopačkách prokousávala hradbou těl. O první střelecký pokus zápasu se zasloužil v desáté minutě hry Jakub Petr. Jedenadvacetiletý útočník ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. O tři minuty později to zkoušel stejný hráč po centru Vepřeka. Tečovaný míč ale srazila dukelská obrana na rohový kop. V šestadvacáté minutě si potáhl míč Honza Schulmeister a z rohu pokutového území vypálil tvrdou, ale nepřesnou ránu. Přestože se Dukla po většinu poločasu poctivě bránila, ukázala v ofenzivě technicky vybaveného útočníka Tomáše Bergera. Olomoucká defenziva si však s jeho kličkami poradila. Největší šanci domácích v první půli přinesla čtyřicátá minuta. K míči se dostal Jan Svatonský a ze třiceti metrů vyslal míč na branku Petra Drobisze. Stejně jako pokusy olomouckých hráčů, i tentokrát nemířil míč mezi tři tyče. Do druhého poločasu Sigma doslova vlétla. Běžela sedmačtyřicátá minuta, když sólo přes polovinu hřiště předvedl Honza Navrátil. Jeho technickému kousku však chybělo přesné zakončení. V šestapadesáté minutě našel Jakub Petr volného Navrátila, jehož pokus likvidoval gólman Rada. Dukla rezignovala na jakékoliv ofenzivní snažení a bránila vlastní polovinu. Ve dvaašedesáté minutě celá Juliska ztichla. Po střele Rossiho zastavil míč rukou v pokutovém území domácí obránce Vorel. Píšťalka sudího Fraňka zůstala němá. V jedenasedmdesáté minutě spálil tutovku Adam Varadi. V pokutovém území k němu propadl míč, olomoucký útočník však podklouzl a zakončit nedokázal. V pětasedmdesáté minutě poslal Varadi míč na Navrátila, který vypálil z hranice pokutového území krásnou střelu. Reflexivním zákrokem míč vytěsnil brankář Rada. Dukla se spoléhala na protiútoky. V osmdesáté minutě vypálil z dálky Pavel Hašek a brankář Petr Drobisz jeho tvrdou střelu stačil vyrazit. O pět minut později se po rohovém kopu dostal do zakončení v malém pokutovém území Markovič, brankář Drobisz jeho přízemní střelu skokem k zemi lapil. Přestože Sigma byla lepším týmem, nedokázala se prosadit v zakončení a na pražské Julisce získala bod za bezbrankovou remízu. "Bylo to první utkání, které přináší spoustu nervozity. Nás to ovlivnilo v tom, že i když jsme měli převahu, tak jsem si nevytvořili mnoho stoprocentních šancí. Proto jsme si neodvezli tři body," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.
FK Dukla Praha - SK Sigma Olomouc 0:0 (0:0) Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Pilný. Diváci: 3857. FK Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík - Hanousek, Šiml, Malý (66. Podrazký) - Svatonský (75. Vrzal) , Markovič (90. Sklenář), Berger. Trenér Luboš Kozel. SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek - Rossi, Hořava, Navrátil (75. Jerome) - Petr (65. Bajer), Schulmeister (85. Nepožitek), Varadi. Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 2:3 Střely vedle: 2:12 Rohy: 3:8 Fauly: 10:11 Ofsajdy: 3:1