Sigma ztratila dvoubrankový náskok

08.03.2009 / A tým

Třětí jarní kolo nabídlo souboj týmů, které na jaře nezískali ani bod. Sigma Olomouc i Mladá Boleslav chtěli své trápení prolomit ve vzájemném zápase. Výborně hrající Sigma svého středočeského soka po celý zápas přehrávala, přesto zápas skončil remízovým výsledkem 2:2. Zdeněk Psotka značně pozměnil sestavu oproti nepovedenému duelu v Jablonci. Do středu zálohy se vedle Marka Kaščáka postavil od začátku David Kobylík, Šuškavčeviče ve stoperské dvojici nahradil Hudec a vyloučeného Rossiho zastoupil na pravé obraně mladíček Nuc. Ani na lavičku náhradníků se nemohl posadit Michal Hubník, jenž se vrátil z Jablonce hodně pokopaný. Jeho místo v útoku zaujal Michal Ordoš. Pavel Hapal, trenér středočechů udělal oproti poslednímu duelu s Brnem (2:4) dvě změny. Ve stoperské dvojici dostal příležitost od začátku Adrian Rolko, ve středové formaci pak hrála od prvních minut posila ze Sparty Ondřej Kúdela. Zápas začala aktivně obě mužstva. První střelou na branku se prezentoval boleslavský Mendy již v první minutě, Petr Drobisz byl připraven. Sigma se v první desetiminutovce prezentovala nepřesnými pokusy Ordoše a Heidenreicha. V desáté minutě měl první branku zápasu na hlavě Michal Ordoš. Po rohovém kopu Davida Kobylíka zamířil přesně na branku, z brankové čáry však stihl zachránit boleslavskou obranu Ludovic Sylvestre. Další gólová situace Sigmy se urodila v sedmnácté minutě. Goce Toleski pronikl do velkého vápna, kde ho nedovoleně zastavil Václav Kalina. Sudí Radek Příhoda tasil pro hostujícího hráče červenou kartu a Sigma měla výhodu pokutového kopu. Z jedenáctimetrové vzdálenosti se Melinho nemýlil a Sigma šla do vedení. Otřesená Boleslav se zmohla jen na Rolkův hlavičkový pokus po rohovém kopu. Sigma se snažila zvýšit vedení. V sedmatřicáté minutě utekl po pravé straně hřiště Vojtěch Štěpán, jeho přízemní bomba minula pravou tyč Millerovy branky jen o centimetry. Sigma Olomouc do poločasu ještě stihla své vedení zvýšit. Melinhův centr srazil hlavou do brány Martin Hudec, přestože Miller vystihl směr letu míče, balon zachytil až za brankovou čárou. Po první půli skončil zápas pro Marka Kaščáka, jehož na hřišti nahradil Laco Onforej. Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního. V jednapadesáté minutě našel přesným pasem Vojtěch Štěpán Davida Kobylíka, jenž z první napálil horní tyč Millerovy branky. Další gólová příležitost Sigmy přišla v sedmapadesáté minutě. Toleski přihrál Heidenreichovi, ten tvrdou střelou přinutil Millera pouze vyrazit míč před sebe. Dorážející Melinho však netrefil prázdnou bránu. Když se v pětasedmdesáté minutě neprosadil po centru Kobylíka Hudec, zahrozili boleslavští. V sedmasedmdesáté minutě se z levé strany dostal do šance Ludovic Sylvestre a nezaváhal. Snižující brankou domácí fotbalisté znervózněli a začali více chybovat. Sigma vypadla z tempa a hostujícímu mužstvu se podařilo vyrovnat. Pět vteřin před koncem dvouminutového nastavení překonal Drobisze Luboš Pecka. Zdeněk Psotka "Utkání bylo ofenzivní. Před penaltou tam byla ještě standardka, kdy hosté vyhlavičkovávali z brankové čáry. Snažili jsme se mužstvo vyburcovat, abychom hráli aktivně i v přesile. Celých třicet prvního poločasu jsme byli aktivní, vytvářeli jsme si neuvěřitelné množství šancí. Je pro mě nepochopitelné, že jsme to utkání nezvládli. Je to obrovská škoda pro mě i pro hráče." Pavel Hapal "Myslím, že jsme viděli velice zajímavé utkání. Osobně si myslím, že ztrátu dvou bodů pro nás vidím ve dvou gólových příležitostech. V jedné penaltové. O tom zákroku nejsem moc přesvědčen. Druhá je gól, který byl a nebyl. Tento aspekt ovlivnil utkání. Naše mužsto prokázalo morální síly a chtěli jsme to zkusit. Řekli jsme si v kabině, že zkusíme dát kontaktní gól, že domácí znervózní. Zaslouženě jme ten zápas dovedli do remízového konce." SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:0) Branky: 18. Melinho, 44. Hudec (as. Melinho) - 77. Sylsvestre, 90. Papadupulos Rozhodčí: Příhoda - Kubáň, Tacina Diváci: 4350 Sestavy: Sigma: Drobisz - Nuc, Hudec, Škerle, Heidenreich - Kaščák (46. Onofrej), Melinho, Kobylík - Štěpán (70. Janotka), Ordoš, Toleski (85. Doležal) Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Mach - Mendy (67. Procházka), Kúdela (67. Nečas), Sylvestre, Poláček (62. Sedláček) - Papadopulos, Pecka