Sigma zvítězila i ve čtvrtém utkání přípravy

23.01.2008 / A tým

Čtvrtý přípravný duel má za sebou olomoucká Sigma. Polský celek Odra Wodzislaw porazili svěřenci Martina Pulpita 3 – 0. Dvě branky vstřelil Hořava a jednu Onofrej. SK Sigma Olomouc – MKS ODRA WODZISLAW Siaski 3 - 0 (0 – 0) První polovina utkání mnoho fotbalové krásy nepřinesla. Více ze hry měli hosté, brankově se však prosadit nedokázal ani jeden tým. V první šanci utkání se objevil domácí Nepožitek v 8. minutě, ale jeho střela skončila mimo brankovou konstrukci. Stejně skončila první šance hostí ve 12. minutě. O dvě minuty později vyslal na branku střelu hlavou Hubník, ale brankář Odry si s ní poradil. Ve stejné minutě se řítil sám na brankáře Kaščák, ale Linka si s jeho nájezdem poradil a střelu vyrazil na roh. Ve 22. minutě byl blízko brance Kazár, ale jeho přímý kop skončil pouze na břevně. Další minuty přinesly jen propagační střely do středu branky. V závěru ještě zahrávali hosté standardní situaci za protesty brankáře Drobisze. Jejich pokus narazil na dobře postavenou zeď domácích. Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Do utkání naskočilo deset čerstvých hráčů Sigmy. Ti se dokázali herně i brankově proti svému soupeři prosadit již po deseti minutách hry. V 55. minutě po centru Bajera zakončil, ač tísněn obráncem, Hořava, 1 – 0. O tři minuty později trefil centr Onofreje ruku jednoho z polských hráčů v pokutovém území a kopala se penalta. Tu proměnil právě Laco Onofrej, 2 – 0. O minutu nato bylo již 3 – 0, když se po individuální akci gólově prosadil Tomáš Hořava střelou pod břevno. A když hosté z jediné své akce druhého poločasu v 78. minutě nedali gól z šance Wose, kterého vychytal brankář Lovásik, skončilo utkání jasnou výhrou domácích. Hlasy trenéra Martina Pulpita a Tomáše Hořavy najdete v sekci Multimédia. Více fotografií potom v sekci Fanzona / Fotogalerie. Branky: 55. a 61. Hořava, 60. Onofrej (p.k.) Rozhodčí: Vysloužil Diváků: 150 Sestava Sigmy v 1. poločase: Drobisz – Randa, Dreksa, Škerle, Jurkič – Janotka, Kaščák, Nepožitek (K), Kazár - Hubník, Bueno. Trenér: Martin Pulpit Sestava Sigmy ve 2. poločase: Lovásik – Jindřišek, Hudec, Škerle (K), Heidenreich – Bajer, Rossi, Hořava, Onofrej – Štěpán, Schulmeister. Trenér: Martin Pulpit