Sigma zvítězila nad Ostravou

16.01.2013 / A tým

V posledním utkání skupiny D zimní Tipsport ligy hrál prvoligový tým SK Sigma Olomouc v Karviné proti Ostravě. Modrá lavina vyhrála 4:2, o branky se podělili Falta, Dreksa, Špilár a Zahradníček. Trenér Roman Pivarník nechal doma několik z opor, do zápasu poslal útočníka Olivera Špilára, který je v klubu na zkoušce a dva hráče z juniorky – Tomáše Zahradníčka a Jakuba Rolince. V 10. minutě se protáhl Falta zleva přes tři protihráče a pak po krátkém závaru před ostravskou brankou doklepl míč do sítě. Po chvíli mohl zvýšit Petr. Šel sám na brankáře, zkusil ho lobnout, ale jeho pokus byl nízký. Ve 21. minutě trefil Petr pravou tyčku. V osmadvacáté minutě ztrestal chybu Hanáků Lukeš a bylo srovnáno. O osm minut později posoudil rozhodčí zákrok ve vápně jakou faul a Ostrava kopala penaltu. Tu proměnil Kraut a museli jsme dohánět. Povedlo se to ještě do přestávky, ve 45. se po rohu prosadil hlavou Dreksa. Tři minuty po přestávce dorazil přihrávku Zahradníčka Špilár a Sigma vedla. V 57. minutě poslal Pospíšil luxusní kolmici pro Zahradníčka. Ten šel sám na brankáře Bártu, udělal mu kliku a zakončil do prázdné. Víc branek už nepadlo, Sigma měla ještě několik čistých šancí, Ostrava penaltu, kterou nedal Droppa. „Hráli jsme proti ligovému soupeři. Kombinačně to z naší strany bylo velmi dobré. Měli jsme ještě hodně dalších šancí, je škoda, že jsme po vlastních chybách inkasovali,“ řekl trenér SK Sigma Roman Pivarník. Další přípravný zápas hraje SK Sigma v neděli 20. ledna proti Banské Bystrici (11.00, umtra, Andrův stadion). SK Sigma Olomouc – Baník Ostrava 4:2 (2:2) Branky: 10. Falta, 45. Dreksa, 48. Špilár, 57. Zahradníček – 28. Lukeš, 36. (pen.) Kraut. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: Dreksa. SK Sigma: Zlámal – Sukup, Dreksa, Koutný, Falta – Plšek, Hořava – Navrátil, Ordoš, Petr – Špilár. II. pol.: Zlámal – Janotka, Koutný, Šindelář, Javůrek – Plšek, Houska – Varadi, Pospíšil, Zahradníček – Špilár (57. Rolinc). Trenér Roman Pivarník. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc

Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
| 26.09.2016
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval