Sigma zvítězila v Mostě a je čtvrtá

26.09.2005 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili v dohrávce 7. kola Gambrinus ligy v Mostě 0:2, výhru Hanáků přesnými trefami zajistili Onofrej s Randou. Olomouc tak po dvou prohrách v Příbrami a s Mladou Boleslaví dokázala zabrat a posunula se na čtvrté místo v tabulce. Ligový nováček z Mostu je po druhé prohře za sebou s devíti body osmý. Siad Most – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Olomouc v minulých třech ligových kolech inkasovala hrozivých devět branek a v Mostě chtěla nepříznivou sérii zlomit také zhuštěním středu hřiště pětičlennou zálohou. Mostečtí fotbalisté, kteří po minulých domácích zápasech s Teplicemi, Ostravou a Blšany drželi průměr tří vstřelených branek na zápas, se k olomoucké brance nedostali. Hanáci do hry nasadili jediného klasického útočníka Michala Hubníka, ale ten svým důrazem a rychlostí dělal domácím bekům problémy. V sedmé minutě si naběhl na skvělý pas olomouckého stratéga Melinha a jeho sólo musel včasným vyběhnutím zastavit gólman Svoboda. Zodpovědný výkon olomoučtí hráči korunovali v poslední minutě první půle. Onofrej si z hloubi pole naběhl na pas Romana Hubníka, v přímém souboji obelstil ligového veterána Novotného a po rychlém švihu obávanou levačkou oslavil svoji druhou letošní trefu. Domácí cítili, že po minulé prohře v Jihlavě dnes musejí doma zabodovat. Ale i po změně stran pokračovali v neúspěšném hledání receptu na překonání olomoucké obrany, dirigované tentokrát bezchybným kapitánem Kovářem. Sigma po krátkém vyčkávání dokázala přidat i nadstavbu v ofenzivní části. V 65. minutě musel nejprve brankář Svoboda zlikvidovat nebezpečnou hlavičku olomouckého stopera Hudce, ale o minutu později střelec první branky Onofrej přiťukl míč Randovi a za jeho dělovkou z 25 metrů, která se od tyče odrazila do sítě, se Svoboda stačil jen ohlédnout. Zlomení domácí se nezmohli ani na závěrečný nápor. Dvě minuty před koncem jim mohl vrátit naději Kulvajt, ale jeho hlavičku ukryl v náruči olomoucký brankář Lovásik, který se po pěti zápasech dočkal čistého konta. Svým jistým výkonem zároveň Lovásik pomohl Olomouci k druhé letošní výhře na hřišti soupeře. Olomoučtí fotbalisté se dnes vzpamatovali z trápení posledních týdnů. Hanáci po dvou prohrách v Mostu zabrali a poprvé od úvodního kola dokázali udržet čisté konto. "Obraně jsme v minulých dnech věnovali velkou pozornost, v posledních kolech totiž byla hrozná," připomněl olomoucký kouč Petr Uličný devět inkasovaných branek v minulých třech zápasech. "Dnes jsem ale byl s obranou konečně spokojený," doplnil Uličný. Výhra má pro Olomouc velkou cenu. Hanáci se mohou pyšnit titulem prvního mužstva, které dokázalo pokořit Most na jeho půdě. "Hodně si toho vážím. Most je silný a hraje perfektní fotbal," ocenil soupeře Uličný. Vyzdvihl výkon Randy s Rýdlem. "Randa byl vynikající, Rýdel zaslouží pochvalu za to, jak pokryl Pilaře," dodal Uličný. Branky: 45. Onofrej, 66. Randa. Rozhodčí: Jiřík - Novák, Lhoták. ŽK: Škoda, Macek - R. Hubník. Diváci: 6127. Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, J. Procházka - Macek (71. Kulvajt), T. Pilař, Škoda, Hruška (62. Sitarčík) - H. Siegl, Brzezina (60. Jendruščák). Trenér: Bičovský. SK Sigma: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Hudec, Randa - Vyskočil (57. Kopecký), Rýdel, Melinho (90. Vacek), Onofrej, Pečnik - M. Hubník (85. Rojka). Trenér: Uličný.