Sigma zvládla další těžký mač

13.04.2003 / A tým

Sigma zvládla další těžký mač Fotbalisté SK Sigma Olomouc učinili další rázný krok za záchranou. Ve 23. kole Gambrinus ligy hráli na Andrově stadionu proti Zlínu, který předchozích pět ligových zápasů neprohrál a ve středu v českém poháru zvítězil v Liberci. Hanáci ale obtížné střetnutí dokázali zlomit, tři body jim přinesla Tumova trefa hlavou. Výhra posunula Sigmu na dvanáctou příčku tabulky. SK Sigma Olomouc - Zlín 1:0 (0:0) Sigma začala dobře. V 5. minutě Rojkovu střelu z otočky zblokovala obrana, za další dvě minutky Rojka hlavičkoval po centru Zbožínka zprava na první tyčce těsně vedle. Jenže pak začali domácí hrát hodně nepřesně a umožnili tím Zlínu několik příležitostí k protiútokům. Hosté z nich ale mnoho nevytěžili, nejnebezpečnější byla střela Babniče ze 17. minuty, kterou brankář Martin Vaniak vyrazil. Ve zbytku první části zápasu pak měli domácí dostatek přímých a rohových kopů, ale brankář hostí Rzeszoto zasahovat nemusel. Do druhého poločasu nastoupil v domácím dresu místo Rojky Reiter. A hodně brzy dal o sobě hostující obraně pořádně vědět. V 58. minutě nacentroval zprava Siegl a Reiterova hlavička na první tyčce jen těsně minula odkrytou bránu. O sedm minut později se po autovém vhazování Reiter položil do míče, ale trefil jen levou tyčku! Zlín se pokoušel o rušové protiútoky, ale domácí zadáci hroty soupeře míčů včas zbavovaly. V 71. minutě ale zapomněli na Babniče. Ten střílel osamocen z hranice vápna, ale brankář Vaniak byl připraven. Z protiútoku vybojoval Standa Vlček roh. Ten zatočil před bránu Siegl a Víťa Tuma prokázal instinkt střelce. Jeho dělovka hlavou rozhodla zápas. Devět minut před koncem mohl pojistit domácí výhru Reiter. Prošel přes tři protihráče z hloubi pole až do vápna, ale střílel nad. Branka: 72. Tuma. Rozhodčí: Puček - Kašný, Gulajev. ŽK: Zbožínek - Vidlička, Lukaštík. Diváků: 4 704. SK Sigma: Vaniak - Zbožínek, Hubník, Rozehnal, Kučera - Vlček, Siegl, Kováč, Urbánek (74. Randa) - Rojka (46. Reiter), Tuma (88. Ševela). Trenér Petr Uličný. Zlín: Rzeszoto - Vidlička, Koubský, Klhůfek, Kroča - Červenka, Švach, Lasota, Dobeš (74. Blaha) - Babnič (81. Lukaštík), Mucha (66. Zemánek). Trenér Vlastislav Mareček. www.sigmafotbal.cz, 13. dubna 2003