Sigmáci reprezentovali Olomoucký kraj

05.02.2013 / Sportovní třídy

18. ročník halového turnaje krajských výběrů starších žáků U 14 se stal kořistí Olomouckého KFS. Nad očekávání úspěšně si vedl Olomoucký KFS na dvoudenním turnaji šesti moravských krajských výběrů, doplněném o hosty z Polska (Podokreng Zabrze). Klání se konalo v Hradci Králové a hrálo se systémem každý s každým na 2x12 minut. Olomoucký výběr, jehož kostru tvořilo pět hráčů Sigmy (Gröger, Sivoň, Chytil, Zmrzlý, Zifčák), dále po dvou hráčích dodaly týmy Šumperka (Diblík, Svačinka), Hranic (Lapeš, Pak), Zábřehu (Sitta, Nízký), Mohelnice (Svoboda, Karas) a jednoho Prostějov (Smékal), ztratil body pouze v prvním utkání, kdy remizoval s domácím výběrem 3:3. Poté již dosáhl pěti výher v řadě a zcela zaslouženě získal na rok do svého držení obří putovní pohár. Olomoucký výběr podle očekávání táhla v poli čtyřka hráčů Sigmy, která nastřílela z 34 vstřelených branek plných 30. Cenné byly především výhry nad Moravskoslezským krajem (3:2),jehož jádro tvořili hráči Baníku, zde o vítězství rozhodl tři minuty před koncem Chytil, který se s 13 brankami stal nejlepším střelcem turnaje a Jihomoravským krajem (4:0), kde zase tvořili kostru hráči Zbrojovky. Zde o vítězství rozhodl především vstup do zápasu a ve 4. minutě dvě branky Zmrzlého během 30 vteřin. Závěr tohoto utkání, které bylo posledním na celém turnaji, pojala čtyřka Sigmáků jako exhibici, když proti elitní čtyřce Jihomoravanů tvořeného hráči Zbrojovky, držela kombinací míč dobrých 40 vteřin a odsoudila soupeře do role statistů. Ceny na závěrečném vyhlášení předával předseda komise mládež FAČR Tomáš Provazník a nedělní boje sledovali také trenéři mládežnických reprezentací ČR U 16 a U 17. Olomoucký KFS: Gröger, Lapeš - Sivoň (2), Chytil (13), Zifčák (9), Zmrzlý (6), Nízký (3), Sitta (1), Svoboda, Pak, Diblík, Svačinka, Smékal, Karas. Trenéři: P. Tököly, O Vitonský. Vedoucí: V.Faltýnek Výsledky: OlKFS - Královehradecký 3:3, - Zlínský 7:5, Zabrze 10:2, Moravskoslezský 3:2, Vysočina 7:2, Jihomoravský 4:0. Konečné pořadí 1.Olomoucký KFS 16 bodů 2.Moravskoslezský KFS 15 3.Podokreng Zabrze 12 4.Královehradecký KFS 10 5.Jihomoravský KFS 6 6.Zlínský KFS 3 7.KFS Vysočina 0

Starší žáci SK Sigma s výhrou a prohrouStarší žáci SK Sigma s výhrou a prohrou
| 19.09.2016
Tým SK Sigma U 10 obsadil 2. místoTým SK Sigma U 10 obsadil 2. místo
| 13.09.2016
Pět hráčů SK Sigma je v nominaci repre U 15Pět hráčů SK Sigma je v nominaci repre U 15
Start přípravky SK Sigma U 7 ve Velkém TýnciStart přípravky SK Sigma U 7 ve Velkém Týnci
Starší žáci SK Sigma vítězně se ZlínemStarší žáci SK Sigma vítězně se Zlínem
| 12.09.2016
Starší žáci SK Sigma doma vítězně s OpavouStarší žáci SK Sigma doma vítězně s Opavou