Sigmě nebyly body přány, na vyložené šance byla jasně lepší

02.11.2003 / A tým

Sigmě nebyly body přány, na vyložené šance byla jasně lepší Třinácté kolo Gambrinus ligy nebylo moc šťastné pro fotbalisty SK Sigma Olomouc. Los je poslal do Ostravy na hřiště v tabulce prvního Baníku. V souboji s ním byla Sigma lepší, měla více vyložených šancí než domácí tým, ale paradoxně neveze ani bod. Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1) Hostům vyšel dobře úvod zápasu. Ve 3. minutě rozehrál Babnič přímý kop zprava a Reiter na první tyči trefil volejem přesně. Ostrava musela dohánět manko, ale moc se jí to nedařilo. A mohlo pro ni být ještě hůř. Ve 13. minutě vyvezl míč od vlastního vápna Roman Hubník, prošel přes všechno, co mu stálo v cestě. V šestnáctce Baníku našel přihrávkou pod sebe Stanislava Vlčka. Tomu míč nesedl, ale přesto jeho střela šla přesně k levé tyčce. Brankář domácích se po ní ještě stihl natáhnout. Ve 25. minutě bylo srovnáno. Rohový kop domácích Sigma odvrátila. Ale ne na dlouho. Míč vrátil do ohně Čížek, odražený míč se dostal k Heinzovi, který zblízka nezaváhal. Ve 33. minutě olomoucká defenzíva nechala seběhnout Čížka, ale ten se sám proti Vaniakovi neprosadil. To nebezpečnější byla situace na druhé straně ve 37. minutě. Peter Babnič postupoval po brejku sám na brankáře, ale ten mu na hranici velkého vápna vystihl kličku. Po přestávce Sigma rozpoutala na Bazalech ofenzivní peklo. V 51. minutě se octil sám před brankářem po chybě Slončíka Babnič, ale na domácího gólmana nevyzrál. V 54. minutě po rohovém kopu těsně minul hlavou pravou tyčku Kučera. Baník se zmáhal pouze na standardky, často nesmyslně darované rozhodčím. To Sigma pomoc k dalším šancím nepotřebovala. Vypracovala si je sama. V 56. minutě Vlček našel přesnou přihrávkou volného Reitera. Ten obhodil vybíhajícího brankáře, ale opuštěnou síť netrefil. V 59. minutě přišla obdobná akce. Znovu utekl po pravé straně Vlček, našel Reitera, který tentokrát neměl v cestě ani brankáře. Ale olomoucký kanonýr sám na zadní tyčce opuštěnou bránu minul. To už se potom pomalu zdálo, že se schyluje k remíze. Ta by sice, vzhledem k vyloženým šancím, nebyla pro hosty moc spravedlivá, ale přesto by to byl alespoň jeden bod z venku. Jenže ani ten nebyl ve smolném ostravském odpoledni Hanákům přán. Devět minut před koncem po sérii standardek, znovu za fauly, které nebyly, přišel náhodně k míči Matušovič na hranici šestnáctky a ranou k tyči nedal brankáři Martinu Vaniakovi šanci. Branky:25. Heinz, 81. Matušovič - 3. Reiter. Rozhodčí:Puček - Kašný, Gulajev.ŽK: Hoffmann, Matušovič - Kučera.Diváků: 17 897. Baník: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Drozd, Hoffmann - Látal, Slončík (66. Bystroň), Lička, Čížek - Heinz (90. Prohászka), Matušovič (88. Varadi). Trenér František Komňacký. Sigma:Vaniak - Kučera, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Špiláček, Zbožínek, Vyskočil (90. Krajčovič) - Reiter (81. M. Hubník), Babnič (84. Ševela). Trenér Petr Uličný. zdroj:www.sigmafotbal.cz