Sigmě stačilo vycházkové tempo

22.04.2002 / A tým

Sigmě stačilo vycházkové tempo V sedmadvacátém kole Gambrinus ligy se na olomouckém Andrově stadionu představily Drnovice. Domácí SK Sigma Olomouc neměla se zachraňujícím se mužstvem poskládaným z torza, které začalo ligové jaro a hráčů divizní juniorky, sebemenší problém. Hanáci zvítězili tři nula a jen vlastním přístupem se připravili o větší počet nastřílených branek. I tak je při remíze Blšan s Brnem téměř jisté, že se olomoucký tým v nepovedené sezóně již zachránil. SK Sigma Olomouc - Drnovice 3:0 (2:0) Trenér Sigmy Bohumil Páník měl problémy se sestavou. Urbánek má po utkání na Žižkově kotník v sádře, navíc Špilár nemohl hrát pro zranění ze středeční reprezentačního utkání slovenského nároďáku. Do sestavy tak od začátku zápasu naskočili Spáčil a po dlouhé době znovu doma i Špiláček. A právě prvně jmenovaný zavelel včera ke zteči. Ve 4. minutě zprava nacentroval Vlček, Reiter míč před bránou špatně trefil, ale nabíhající Spáčil trefil přesně k levé tyčce. Po dvou minutách přišel druhý gól Sigmy. Špiláčkův dlouhý aut chtěl před Reiterem odvrátit Víšek. Jenže míč prodloužil hlavou přesně před bránu a Vlček už se nemohl mýlit. Drnovice nepředvedly z fotbalu v prvním poločase téměř nic. Sigma však po rychlém vedení trochu přestala hrát, takže první poločas skončil jen dva nula. I ve druhé části hry byla převaha Sigmy drtivá. Ve 48. minutě střílel z otočky vedle Rozehnal. V 59. minutě už se diváci dočkali třetího gólu. Kováč poslal dopředu Reitera, ten bez větších potíží obešel dva protihráče a obstřelil gólmana Pařízka. Hrálo se stále na polovině hostí, ale dalších branek v drnovické síti se již tribuny nedočkaly. Vlček dvakrát netrefil bránu, pak jeho přihrávka neprošla k volnému Reiterovi. Poslední příležitost ke skórování měl v 81. minutě po rohovém kopu Rozehnal, ale z voleje zamířil vedle. Pět minut před koncem předvedli hosté první kloudnou střelu mezi tyče. Pokus Adamce však brankář Vaniak bez problému kryl. Branky: 4. Spáčil, 6. Vlček, 59. Reiter. Rozhodčí:Šedivý - Pokorný, Petřík. ŽK:Macek (Drnovice). Diváků:4619. Sigma:Vaniak - Špiláček, Rozehnal, R. Kučera, Zbožínek - Spáčil (67. Mucha), Siegl, Kováč, Kobylík - Vlček, Reiter. Trenér Bohumil Páník. Drnovice:Pařízek - Zápotočný, Hodinář, Víšek - Šíma, S. Kučera, Riegel (64. Schindler), Holub (46. Randa), Lasota - Macek (87. Vavřík), Adamec. Trenér Josef Mazura. Olomoucký den, 22. dubna 2002