Sigmě stačily ke třem bodům tři góly v první půlce

19.02.2001 / Ostatní

V naprosté pohodě získané tři body a dva zranění hráči během čtrnácti minut - taková je bilance SK Sigma v prvním utkání jarní části Gambrinus ligy. Tým na Andrově stadionu s přehledem porazil Chmel Blšany 3:0. Všechny branky Olomouc nastřílela v prvním poločase, ve kterém přišla i o dva ze tří obránců. Se zalomenými zuby a zlomenou čelistí šel ze hřiště v 7. minutě Radim Kučera, za dalších sedmi minut odkulhal s nataženými postranními vazy i Pavel Zbožínek. Místo nich nastoupili David Rozehnal a David Kotrys. Sigma Olomouc - Blšany 3:0 (3:0) V prvních minutách zahrozili Blšanští střelu vedle Gedeona a zamotanou kličkou Sourady. Pak musel ze hřiště zraněný Kučera (inkasoval úder loktem bez povšimnutí sudího). V 11. minutě Vlček získal míč v souboji s brankářem Čechem po špatné malé domů Vorla, nahrál pod sebe Hapalovi, na jehož umístěnou ránu byl brankář hostí krátký. Po chvíli domácí přišli o zraněného Zbožínka. I s improvizovanou obranou Sigma svého soupeře nepouštěla do nebezpečných akcí. Po půlhodině hry přidala druhý gól. Siegl zahrál rohový kop na první tyčku, Mucha míč nastřelil před bránu. Hapalovu bombu ještě brankář Čech vyrazil, ale jen k Vlčkovi, který nechytatelně trefil pod břevno. Po třech minutách poslal Hapal chytrým lobem za beky vpřed Vlčka, ale ten sám proti brankáři minul. Do pauzy stihla Sigma ještě jeden gól. Ve 42. minutě doběhl Kobylík zdánlivě ztracený míč, nacentroval do vápna a Velkoborský při odkopu zahrál rukou. Sudí odpískal penaltu, kterou Siegl ve svém prvním zápase na Andrově stadionu suverénně proměnil. Ve druhém poločase už to Sigmě směrem dopředu nešlo tak dobře jako na podzim. Blšany ale v poklidu udržely na distanc. V posledních minutách ještě střílel těsně mimo Siegl, Zdráhal málem našel Vlčka před prázdnou bránou a sám Vlček pálil z úhlu pár metrů vedle. Branky: 11. Hapal, 30. Vlček, 42. Siegl (pen.) Rozhodčí: Dvořáček - Vodička, Jiřík. ŽK: Kotrys - Zákostelský. Diváků: 7 827. Sigma: Kamesch - Zbožínek (16. Kotrys), Kovář, Kučera (7. Rozehnal) - Kobylík, Mucha, Kováč, Urbánek - Siegl, Hapal (79. Zdráhal) - Vlček. Trenér: Leoš Kalvoda. Blšany: Čech - Vorel, Drobný, Velkoborský, Bureš - Šelicha, Sýkora (77. Devátý), Kufa (46. Tichota), Gedeon - Zákostelský, Sourada. Trenér: Miroslav Beránek.