Sigmě v Liberci chybělo štěstí

18.09.2001 / A tým

Sigmě v Liberci chybělo štěstí Liberečtí fotbalisté sice ztratili v závěru utkání 7. ligového kola vedení nad týmem Olomouce 2:1, ale nakonec v poslední minutě zachránili díky Baffourovi remízu 3:3. Ještě před tím, šel sám na bránu olomoucký Hapal. Trefil však jenom tyčku a domácí z protiútoku vyrovnali. Za dobrý výkon ve druhé půli si ale hosté zasloužili více než jeden bod. Sigma v Liberci předvedla svůj dosud nejlepší výkon v této sezoně. Tentokrát týmu k výhře chybělo jenom trošku štěstí. Liberec - Sigma 3:3 (2:1) Severočechům patřil úvod i úplný závěr zápasu. V 15. minutě dostal domácí Neumann dobrou přihrávku od Kolouška, jenže v pokutovém území jej srazil Krajčovič. Z nařízené penalty dostal Štajner domácí celek do vedení. Na druhé straně ale vzápětí po rohovém kopu Urbánka Rozehnal vyrovnal, když dorazil do branky míč, odražený od tyče. Ve 27. minutě se domácí dostali opět do vedení. Po rohovém kopu Kolouška prodloužil míč hlavou Nezmar a Pilný doklepl do prázdné branky. I ve druhém poločase pokračoval líbivý fotbal s pěknými akcemi na obou stranách. V 52. minutě měl jasnou šanci olomoucký Urbánek, ale jeho dělovku zblízka Kinský zázračně vyrazil. Parády se diváci dočkali i před brankou Olomouce, když si domácí Štajner vyměnil míč s Langerem, zbavil se obránce, ale proti jeho střele výborně zasáhl olomoucký brankář Vaniak. Průběh zápasu otočila penalta, které se dočkali také Olomouc. Liberecký Langer fauloval Rozehnala a pokutový kop proměnil Siegl. Stejný hráč byl poté faulován reprezentantem Johanou a z trestného kopu dostal po tečované střele Látal hosty do vedení 2:3. V závěru mohli Hanáci své vedení ještě zvýšit, ale Hapal po brejku trefil jen tyč. Z následného protiútoku odcentroval Johana, Nezmar vrátil míč před branku a střídající ghanský útočník Baffour nůžkami přes hlavu nádherně vyrovnal. Branky:16. Štajner (pen.), 27. Pilný, 90. Baffour - 18. Rozehnal, 75. Siegl (pen.), 78. Látal. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Pastyřík. ŽK: Koloušek, Holeňák, Janů - Krajčovič, Urbánek, Zdráhal. Diváků: 3637. Liberec: Kinský - Lukáš, Pilný, Johana - Holeňák (45. Čapek), Janů, Langer (81. Baffour), Neumann - Koloušek (67. Hodúr) - Štajner, Nezmar. Trenér Ladislav Škorpil. Sigma: Vaniak - Krajčovič (46. Kotrys), Látal, Rozehnal - Špiláček, Siegl, Kováč, Mucha (71. Zdráhal), Urbánek - Hapal, Vlček (63. Kobylík). Trenér Leoš Kalvoda. Hanácký a středomoravský den, 17. 9. 2001