Aktuality

Sigmu čeká pražská Sparta

02.03.2008 / A tým

Pondělní dohrávku Gambrinus ligy obstará na domácím Andrově stadionu olomoucká Sigma s pražskou Spartou. V 19. kole se oba týmy představí i divákům České televize v přímém přenosu na programu ČT4. Sigma má hlad po výhře! Dlouhou dobu čekají Hanáci na domácí vítězství na svým soupeřem z Letné. Naposledy se jim to podařilo v sezóně 1997/1998. Jarní část sezóny odstartovali svěřenci Martina Pulpita remízou doma s Bohemians a stejný výsledek si dovezli z Mostu. Nelichotivý zisk bodů chtějí napravit při dalším domácím zápase, v pondělí se Spartou! Padne letenská výprava na Andrově bitevním poli přesně po deseti letech? Družina lodivoda Pulpita by měla potvrdit, že každá série jednou skončí! „Pokud chcete se Spartou uspět, tak tomu v první řadě musíte věřit. To znamená, že nesmíte jít na hřiště předem poražen. Takže doufám, že se nám podaří dostat do hráčů potřebnou sebedůvěru,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit. „Soupeře jsme sledovali v prvních dvou jarních kolech. Takže jsme si udělali obrázek o jejich přednostech, o jejich slabších stránkách jsme hráčům také řekli,“ dodal Pulpit. „Budeme se snažit postavit co nejsilnější sestavu. Což nám umožňuje i zdravotní stav, protože všichni hráči už se dali do richtiku,“ podotkl Pulpit. Absenci si zřejmě připíše opět Šuškavčevič. „Už je zdravý, ale ještě musí odehrát ještě minimálně jeden zápas za béčko,“ řekl Pulpit. Hrát nemůžou pouze rekonvalescent Lukáš Hartig a Martin Hudec, který má stop na jeden zápas za čtyři žluté karty. „Nějaké změny v sestavě oproti Mostu budou,“ poznamenal Pulpit. Sparta chce získat titul a tak potřebuje naplno bodovat všude. „Olomouc je nebezpečné mužstvo v tom, že má velice dobře propracovanou defenzivu. Jasným důkazem je fakt, že po Slavii dostali nejméně gólů z celé ligy,“ řekl trenér Michal Bílek pro klubový web. „V ofenzivě asi zatím nenaplňují své plány, ale mají velice dobře technicky i rychlostně vybavené mužstvo. Musíme si dávat pozor na jejich protiútoky a na střed zálohy,“ dodal Bílek. Sparta v předchozím kole rozstřílela Žižkov 6:1. „Hrají v novém rozestavení čtyři jedna čtyři jedna. S tím, že mají před defenzivním Huškem čtyři ofenzivní záložníky a jednoho hrotového útočníka,“ dodal kouč Olomouce. Sigma představí nového hlavního partnera Do pondělního utkání se Spartou vyběhnou hráči Sigmy v nových dresech. Mezi hlavní partnery klubu se v tomto týdnu zařadila automobilka se třemi diamanty ve znaku, Mitsubishi Motors CZ. Logo Mitsubishi ponesou hráči na přední straně dresu, stejně jako tomu bylo po dobu patnácti let u značky Mazda. Příznivci Sigmy jej pochopitelně uvidí i na plošné reklamě Androva stadionu. „V úterý jsme se v Praze dohodli, do pondělí stihneme prezentaci značky zajistit. Plošnou, tiskovou i tu na dresech týmu,“ ujistil marketingový manažer Sigmy Martin Rak. „Zatímco hráči v sobotu a neděli trénovali, dresy se v naší klubové prodejně připravovali,“ dodal Rak. První dresy pro hráče byly připraveny v neděli odpoledne. „Věřím, že stihneme na pondělí připravit i dresy pro naše příznivce. V pondělí by měly být nové dresy v nabídce našeho Fanshopu,“ dodal Rak. Fanoušci se nemusí bát krátkodobé investice. „Nejde o jednorázovou akci pro televizní přenos,“ ujistil všechny zájemce Rak. Vyhrajte čerpadlo, lyže, pizzu na měsíc či 50.000,- Kč! Domácí utkání našeho klubu již tradičně doprovází bohatý program pro diváky. Stejně jako při prvním jarním duelu s Bohemians i s se Spartou se můžete zúčastnit několika zajímavých soutěží. A o co se hraje? Jaké ceny Vás čekají a kdo vyhrál v jarní premiéře, najdete v řádcích níže. Ti z vás, kteří přišli na náš stadion dříve, se mohli zúčastnit vědomostní soutěže. Zhruba 40 minut před úvodním hvizdem rozhodčího startuje soutěž pořádaná ve spolupráci našeho klubu a rádia Haná, mediálního partnera klubu. Speaker Mirek Skácelík Vám v rozhlase pouští postupně tři písničky a sdělí události z historie našeho klubu. Vaším úkolem je poznat rok resp. fotbalovou sezónu, ve kterém tyto písničky vznikly a kdy se události staly. Nápověda zazní pochopitelně i z klubové historie. Nápovědu Vám poskytne speaker před utkáním, takže spěchejte na Andrův stadion. Váš tip na sezónu potom pošlete formou sms na náš soutěžní telefon 721 101 351. První dva, kteří správně odpoví, budou ihned kontaktováni. Mimo suvenýrů od našeho klubu a rádia Haná, získají suvenýry od Olomouckého deníku a hlavně možnost zakopat si na branku v soutěži Střelba s Olomouckým deníkem o finanční hotovost v přestávce utkání! Při prvním jarním utkání ve vědomostní části uspěli pánové Radek Najdekr z Křelova a Michal Hradil z Hluboček. Praktická část jim však nevyšla. Zápas našich nejmenších fotbalistů se tentokrát posouvá až na poločasovou přestávku. Ta začíná právě soutěží s rádiem Haná. Každý soutěžící má pouze dva pokusy ze středu pokutového území. Jedinou překážkou je „hráčská zeď“. Výhry jsou lákavé: 1000, 10000 a 50000 Kč! Každé utkání má navíc svého partnera. Partnerem utkání se Spartou je společnost HENNLICH, která pro tři z Vás, držitelů vstupenek, připravila dárkové tašky! Navíc jeden z diváků získá lyžařský set od prodejny specializující se na zimní sporty HELIA SPORT. Další si přímo z hrací plochy odnese čerpadlo! Jak jinak, značky SIGMA! Do hry vstupuje opět FORTY´S PIZZA a její cena „Pizza na měsíc zdarma.“ K tomu losujeme jednoho držitele poukázky do restaurace BLUES ROCK CAFÉ v hodnotě 500,- Kč. Následuje soutěž se společností ELECTRO WORLD. Soutěžící jsou losováni z řad majitelů zakoupených permanentek. Každý má možnost zakopat si na branku a vystřelit si tak televizor, domácí kino či cd přehrávač! Oba si navíc odnesou repliku míče adidas pro nadcházející ME v Rakousku a Švýcarsku, klubové suvenýry a dárky od našich mediálních partnerů. Dostavil se nám pouze jeden vylosovaný a to Vlastimil Jurák z Rakova. Stejně jako prvním kopajícím ani mu se při střelbě na branku nedařilo. Ve 2. poločase se také losují dvě výherní čísla našeho zápasového bulletinu Fotbal INFO, která najdete na titulní straně vpravo nahoře. Dva z Vás vyhrávají poukázku v hodnotě 555,- Kč na konzumaci do jedné z restaurací sítě PAVLÍK GROUP. Tentokrát se dostavili oba, Miroslav Březina z Hněvotína a Lubomír Lanča z Kroměříže. Svou soutěž mají i zástupci médií. Jejich úkolem je tipnout přesný výsledek utkání. Výsledek 1 – 1 s Bohémkou tipovali správně: Petr Košák (ZZIP), Marek Lorenc (ČTK), Jiří Němeček (SK Sigma) a Jaroslav Jelínek (ČRO).Partnerem další soutěže, tentokrát esemeskové, o nejlepšího hráče utkání, je Sportbar herna Sigma. Stačí poslat jméno hráče formou sms zprávy na mobilní telefonní číslo 721 101 351. Soutěž bude vyhodnocena ihned po skončení utkání a tři vylosovaní účastníci budou kontaktováni sms zprávou ze stejného telefonního čísla. Tři výherci obdrží od partnera soutěže kupóny na konzumaci do sportbaru v hodnotě 300 Kč a sadu hráčských karet! Sportbar Sigma najdete na Lazecké ulici 55. Dostavili se pouze dva vylosovaní, Jiří Pleska z Bystrovan a Tomáš Valášek z Loštic.A tým - další aktuality:

10. kolo: Sigma míří do Jablonce10. kolo: Sigma míří do Jablonce
| 21.09.2019
Vít Beneš: Víme, že Jablonec není neporazitelnýVít Beneš: Víme, že Jablonec není neporazitelný
| 20.09.2019
Trenér Látal: V Jablonci se budeme rvát o co nejlepší výkonTrenér Látal: V Jablonci se budeme rvát o co nejlepší výkon
| 19.09.2019
Předprodej vstupenek na Slovácko zahájenPředprodej vstupenek na Slovácko zahájen
| 18.09.2019
Hráči SK Sigma Olomouc na hostováníHráči SK Sigma Olomouc na hostování
| 18.09.2019
MOL Cup: Proti Líšni na začátku říjnaMOL Cup: Proti Líšni na začátku října
| 16.09.2019
Upřesnění 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 12. kola FORTUNA:LIGY
| 16.09.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0Ohlasy: SK Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0
| 13.09.2019
Sigma v předehrávce 9. kola porazila Opavu 2:0 Sigma v předehrávce 9. kola porazila Opavu 2:0
| 13.09.2019
Sestava SK Sigma proti OpavěSestava SK Sigma proti Opavě
| 13.09.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná