Sigmu porazila penalta a neschopnost vstřelit gól

22.04.2007 / A tým

Ve 24. kole I. Gambrinus ligy cestovala Sigma do Uherského Hradiště. V utkání, které mnoho fotbalové krásy nepobralo, nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Domácí hráči se radovali z výhry 1:0 brankou z pokutového kopu. V ligovém utkání po dlouhých dvaadvaceti zápasech. Diváci na stadionu v Uherském Hradišti se v prvních deseti minutách nudili. V 10. minutě je vzbudil centr Ivany, ale hráč centroval již zpoza brankové čáry. O dvě minuty později domácí zamrazilo po rohu Melinha a hlavičce Hochmeistera, která jen těsně minula levou tyč branky domácích. V 16. minutě byla jen náznakem brankové příležitosti domácích standardka, která doplachtila až do náruče olomouckého brankáře. Ve 21. minutě se v šanci objevil olomoucký Onofrej, který Schulmeisterův centr zakončoval přesně, ale nedůrazně a tak si s jeho střelou brankář Drobisz poradil. Domácí opět jen naznačili ohrožení Lovásika v 31. minutě. Görner z přímého kopu vysoko přestřelil hanáckou svatyni. Po většinu prvního poločasu rozhodčí Matějek neustále přerušoval hru a tak se příliš nehrálo. V poslední čtvrthodince se aktivita obou celků vystupňovala. Ve 40. minutě hlavičkoval vysoko nad branku Sigmy Kaspřák. Hned z protiútoku zahrozila Sigma Janotkou. Ten uvolnil Schulmeistera, který, ač důsledně bráněn, vystřelil. Brankář domácích střelu kryl. O tři minuty později vysunul Melinho opět Schulmeistera, který se dostal z dobrého střeleckého úhlu. Kličkou se chtěl zbavit obránce, ale ten jej v pokutovém území sestřelil i s míčem. K údivu všech byl potrestán právě olomoucký forvard žlutou kartou za simulování! Minutu před přestávkou střílel propagačně Ivana, ale Lovásik nemohl mít s jeho střelou problémy. Do 2. poločasu nastoupil tým trenéra Petržely beze změn v sestavě. Stejně jako v poločase prvním i v tom druhém se v prvních deseti minutách nic podstatného neudálo. V 56. minutě se do šance dostával domácí Kúdela, ale v rychlosti zapomněl míč za sebou. Ve stejné minutě vyvezl Janotka míč až na polovinu soupeře, ve spolupráci se Schulmeisterem však nic kloudného nevymyslel. V 62. minutě centroval Melinho, ale Drobisz si míč pohlídal. O minutu později si nový muž v dresu Sigmy, Vojtěch Štěpán, seběhl za obranu, ale vybojoval pouze další roh. Ten se Melinhovi příliš nepovedl… V 66. minutě standardku Slovácka pokryl Lovásik. V 68. minutě se Melinhovi roh již povedl. Hlavičku Schulmeistera domácí gólman jen s vypětím sil vyškrábl. O tři minuty později opět jen naznačili ohrožení branky Sigmy domácí. Standardní situace Ivany letěla hodně dlouho a skončila až v rukavicích Lovásika. Zhruba 70 olomouckých fans hnalo svůj tým vpřed. V 75. minutě přišla obrovská šance Sigmy. Domácí nezakončili svůj rohový kop, míč převzal na hranici vlastního pokutového území Melinho a posunul jej na Onofreje. Ten našel na pravém křídle rozběhnutého Štěpána, který přesnou střelou nechal vyniknou Drobisze. Domácí brankář míč pouze vyrazil k dobíhajícímu Schulmeisterovi, který nemohl netrefit odkrytou branku. Netrefil…. Ani na podruhé jej do sítě Slovácka nedostal. K odraženému míči se ještě dostal Melinho, ale ani jeho střela v síti neskončila. O tři minuty později se valila modrá lavina na bránu domácích. Jenže Sigma přesilovku tři na dva nezvládla. Štěpán dlouho váhal s přihrávkou na jednoho z dvojice Melinho – Schulmeister. Nakonec se rozhodl pro samostatný únik a zpětnou přihrávku na Rýdela. Vzhledem ke kvalitě přihrávky nebyl Rýdel schopen ani vystřelit. V 82. minutě střílený centr Ivany schoval pod své tělo Lovásik. Běžela 83. minuta, když si Lovásik hledal volného spoluhráče, kterému by vyhodil chycený míč. Ozvala se však píšťalka rozhodčího Matějka, který se s velkým zpožděním, a k překvapení všech, rozhodl písknout penaltu za běžný souboj v pokutovém území! Tu s přehledem proměnil Ivana a domácí slavili, 1:0. Sigma se nevzdala, stejně jako její příznivci, kteří situaci pochopili a hnali hráče na zteč branky Slovácka. V 85. minutě však nepřesně hledal Onofrej Randu a o minutu později si technické obhození Melinho zakončil jen střelou do obránců. A když v nastaveném čase skončila standardka Sigmy v rukách výborného Drobisze, zůstaly všechny body na domácí půdě. Hodnocení trenéra Petržely na tiskové konferenci bylo stručné: „Tohle utkání jsme si nezasloužili prohrát.“ Domácí kouč Malura měl podstatně lepší náladu: „Věděli jsme, že musíme už vyhrát. A to bylo na naší hře znát. Nebyla dobrá. Sigma hrála velmi dobře. Několikrát nás Drobisz podržel.“ Branka: 83. Ivana (pen.) Slovácko: Drobisz - Kubáň , Šuškavčevič , Ineman , Lysoněk - Kaspřák (70. Filipský ), Němčický , Görner (46. Kúdela ), Racko - Šimáček (79. Brožík ), Ivana Sigma: Lovásik - Jindřišek , Komárek , Škerle , Randa - Janotka (62. Štěpán ), Hochmeister (81. Vepřek ), Melinho , Rýdel , Onofrej - Schulmeister Žluté karty: 41. Ivana , 52. Kaspřák - 30. Hochmeister , 43. Schulmeister , 66. Škerle , 77. Komárek Rozhodčí: Matějek - Slavík , Kubáň Počet diváků: 4400