Sigmu srazila přísná penalta

15.11.2004 / A tým

Tepličtí fotbalisté si i ve třináctém ligovém kole udrželi neporazitelnost, třetí Olomouc porazili díky Doležalově penaltě 1:0 a v přímém souboji si ohlídali druhé místo v tabulce. Naopak Sigma prodloužila vlastní výsledkovou krizi, když prohrála už potřetí za sebou. FK Teplice - Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Tepličtí se do tempa dostávali pomaleji, ale hned při prvním vážném ataku dokázali zbořit olomouckou defenzivní hráz. Po čtvrthodině hry poslal před Vaniakovu branku z rohu ostrý centr Doležal, po závaru pak Bednář pomohl Velebovi na zem a sudí Beneš neváhal s nařízením penalty. Exekutor Doležal nezklamal a tím žlutomodré nastartoval do dalšího náporu. Olomoucké hosty pak trápil hlavně aktivní Verbíř na levé straně zálohy; tři minuty po vedoucí brance posadil míč na hlavu Kaufmanovi, který zatřásl břevnem. A za dalších sedm minut miláček domácích tribun nabídl tutovku Velebovi, ale olomoucký brankář zázračným zákrokem udržel hostům naději. Hanáci pak zvedli hlavu. Zpřesnili hru ve středu hřiště a otupili ostří teplického náporu. Po půlhodině hry poprvé zaměstnal útočník Vyskočil pohotovou střelou brankáře Poštulku. Ve 33. minutě se hosté zlobili na sudího Beneše: Bednář v pokutovém území přepadl přes nohu teplického kapitána Hunala, ale rozhodčí k odpískání penalty tentokrát odvahu nenašel. Sigma ze Stínadel nechtěla odjet s prázdnou. Její kouč Uličný o poločase přeskupil řady, do hry poslal Kobylíka s Babničem a na začátku druhé půle hosté ovládli hru. V 58. minutě se protlačili i do jedinečné šance: Bednář se zbavil Kleina a po Kovářově vysunutí se z levé strany hnal sám na Poštulku, ale pokus o obstřelení teplický gólman vystihl. Za chvíli centroval z levé strany kapitán Kučera a Poštulka se zaskvěl při likvidaci Randova voleje. Branka: 15. Doležal (z pen.). Rozhodčí: Beneš - Filípek, Pokorný. ŽK: Mašek - Bednář, Randa. Diváci: 6345. Teplice: Poštulka - Kaufman, Klein, Hunal, Krmaš - Doležal, Benát, Sabou, Verbíř (90. Ryška) - Veleba (68. Tesařík), Mašek (86. Brožík). Trenér Vlastislav Mareček. Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Kučera, Škerle (46. Babnič) - König, Prekop (62. Reiter), Špiláček, Randa - Bednář, Vyskočil (46. D. Kobylík). Trenér Petr Uličný.