Sigmu v Plzni zachránila až penalta za faul na

30.07.2001 / A tým

Sigmu v Plzni zachránila až penalta za faul na střídajícího útočníka Rojku Utkání 26. kola Gambrinus ligy sehrál SK Sigma Olomouc v Plzni. V samostatné české lize tým z Hané ještě ani jednou nebodoval (šest proher ze šesti zápasů skóre 0: 10) a pokud chce do ligy mistrů, musel bilanci zlomit. To se povedlo jen částečně, když Sigma získala pouhý bod. PLZEŇ - SIGMA 1:1 (1:0) Sigma zahájila aktivněji než domácí, už ve čtvrté minutě po přímém kopu Kučera z malého vápna přestřelil, po chvíli z osmi metrů pálil nad Vlček. Ve 14. minutě zazlobili Plzeňané, střelu Šedivce brankář Bureš vyrazil před sebe, dorážku Smíška, ale bravurně zneškodnil. Vzápětí brankář Plzně Šilhavý v poslední chvíli ukopl daleko před vápnem míč před Vlčkem. V 17. minutě domácí hosty zmrazili, to když po brejku prostřelil Šedivec Bureše. Pak už domácí jen pozorně bránili a Sigma si s jejich defenzívou nevěděla ve zbytku prvního poločasu rady. První půli hrála Sigma se čtyřmi obránci, do druhé části utkání nastoupil místo beka Kotryse záložník Mucha. Hosté stále dobývali plzeňskou obranu. V prvních deseti minutách druhého poločasu ale jen vystřelili nad Vlček a Kobylík. V 57. minutě čechral zleva Urbánek a Horák před Vlčkem málem trefil šibenici vlastní brány. S přibývajícím časem byla Sigma hodně nervózní a nepřesná. Jako v 66. minutě Vlček, když z 11 metrů vysoko přestřelil. V 71. minutě poprvé ve druhé půli pohrozili domácí - Pleško ve slibné pozici minul. V 77. minutě byla Sigma blízko vyrovnání, po rohu napálil Kučera míč před branku, ale teč Kováče lapil brankář Šilhavý na brankové čáře. Minutu poté byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Špiláček. V 80. minutě se hráči Sigmy dožadovali penalty za sražení Rojky. Čtyři minuty před koncem Siegl bombou sestřelil Vomáčku. V 88. minutě stáhl právě Vomáčka ve vápně Rojku a sudí Helebrant zapískal penaltu, tu Kovář bezpečně proměnil a hosté získali bod. Branka: 17. Šedivec - 88. Kovář (pen.). Rozhodčí:Helebrant - Kašný, Matějček. ŽK: Špiláček (Olomouc). ČK:78. Špiláček (po 2. ŽK). Diváků:1985. Plzeň: Šilhavý - Horák, Vomáčka, J. Novák - Pleško, Zapomněl (90. Bečka), Švejnoha, D. Novák, Král - Šedivec, Smíšek (79. Fořt). TrenérMiroslav Koubek. Sigma:Bureš - Kotrys (46. Mucha), Špiláček, Kovář, Kučera - Kobylík (72. Rojka), Siegl, Kováč, Urbánek - Hapal, Vlček (90. König). TrenérLeoš Kalvoda. Olomoucký den, 30. 4. 2001