Sigmu zlomil gól vstřelený rukou

12.11.2002 / A tým

Sigmu zlomil gól vstřelený rukou Fotbalisté Sk Sigma Olomouc letošní poslední ligový zápas na Andrově stadionu prohráli. Na Spartu byl vstup zdarma, lístky platili, coby pokutu klubu, samotní hráči. Diváků přišlo jen 7 400 a viděli prohru svého týmu v poměru nula dva, ale po velmi slušném výkonu. Hanáky zlomila branka rukou útočníka Baranka v 65. minutě. SK Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:2 (0:0) Trenér Sigmy Jiří Kotrba pro svůj první domácí zápas trochu zamíchal sestavou. Kučera hrál na levé straně obrany, Zbožínek na pravém kraji zálohy. Kučerovo obvyklé místo ve středu obrany zaujal osmnáctiletý Roman Hubník. Byl to jeho první ligový zápas vůbec. Sigma začala bez zbytečného ostychu aktivně, ale hosté, byť pohledného moc nepředvedli, byli hodně nebezpeční. Sparta, dirigována reprezentantem Poborským, totiž dokázala rychle trestat byť i minimální zaváhání olomoucké defenzivy. Ve 12. minutě Vaniak zachránil Sigmu po Poborského střele. Po dvou minutách a Reiterově centru na opačné straně netrefil bránu Zbožínek. O něco přesnější byl ve 28. minutě Reiter, ale jeho ránu k tyčce gólman Blažek chytil. Sigma byla stále aktivní, soupeři moc nedovolila. Ve 45. minutě vyškolil Vlček Hübschmana, ale Reiter před bránou na centrovaný míč nedosáhl. Z protiútoku pak po zákroku brankáře Vaniaka Michalík na štěstí pro Sigmu trefil jen tyčku. I po pauze měl zápas stejný obraz. Sigmu hnalo dopředu fandící publikum, ale gólovek moc neměla. Stejně na tom byla i Sparta. A tak jí musel pomoci sudí Liba. V 65. minutě si po Jarošíkově šlapáku vymyslel faul Hubníka a Sparta kopala trestňák. Ten zahrál Michalík, Baranek míč volejbalovým bagrem poslal Vaniakovi do protipohybu, ale gól rukou platil. Než se Sigma stačila z křivdy probrat, dostala druhý direkt. Jarošík napálil odražený balón z velkého vápna a s pomocí tyče skóroval. V závěru zápasu šla Sigma za úpravou skóre. Jenže tutovky zahodila. Vlčkovu střelu tečovanou Jarošíkem Blažek chytil, pak Černý přestřelil a Vlček minul hlavou prázdnou bránu. Poslední šanci Sigmy měl Kučera, ale ani on štěstí neměl. Branky: 65. Baranek, 70. Jarošík. Rozhodčí: Liba - Kašný, Míka. ŽK: Vlček, Špiláček - Pospíšil, Michalík, Petráš.Diváci: 7402. Sigma: Vaniak - Špiláček, Hubník, Rozehnal, Kučera - Kováč, Zbožínek (69. P. Ekwueme), Siegl, Urbánek (79. Černý) - Vlček, Reiter (78. Putík). Trenér Jiří Kotrba. Sparta Praha: Blažek - Grygera, Novotný, Hübschman, Mareš - Poborský (90. Sivok), Jarošík, Petráš, Michalík - Baranek (85. Obajdin), Pospíšil (81. Kincl). Trenér Jozef Jarabinský Olomoucký den, 11. listopadu 2002