Šindelář: Chtěli jsme uhlídat Baroše

16.03.2013 / A tým

Jarní formu Sigmy nenarušil ani Baník s Milanem Barošem v sestavě. Jeho i ostatní ofenzivní hráče ostravského týmu pomohl uhlídat Martin Šindelář. Dvaadvacetiletý stoper zatím výborně nahrazuje kapitána Aleše Škerleho a drží defenzivu Olomouce společně s Pavlem Dreksou. „Chtěli jsme ukázat, že na to máme a dokážeme Baroše ubránit,“ řekl Šindelář po utkání, které skončilo těsným vítězstvím 1:0. Po boji jste nakonec získali tři body. Baník vás ale druhý poločas potrápil, i v deseti lidech. Čím to bylo? My jsme první poločas zvládli dobře, Baník jsme k ničemu nepustili. Ve druhé půli byl vyloučen jejich hráč, ale místo toho, abychom drželi balon a hlídali vedení, tak nám Baník zatápěl, hrál fantasticky. Asi jsme se uspokojili, že to je 1:0 a oni jsou v deseti, ale oni začali hrát vabank a šlapali na doraz. S pomocí trochy štěstíčka jsme to udrželi a vyhráli. Před Baníkem ale klobouk dolů. Doufám, že se s takovou hrou zachrání. K vidění byla spousta ostrých soubojů, utkání bylo vyhecované. Vy sám jste na Baroše něco pokřikoval po jeho pádu ve vápně. O co šlo? Nechci mu křivdit. Nevím, jestli ho někdo jiný nepřišlápl, ale já jsem stál a věděl jsem, že nemůžu jít k němu, aby z toho nebyla zbytečně penalta. Ale on si pro ni chtěl dojít, tak spadnul a zařval. Možná ho tam někdo trefil, ale mně to přišlo nesmyslné. Připravoval vás trenér Pivarník nějak speciálně na bývalého reprezentačního útočníka? Chystali jsme se jako obvykle na útočníky soupeře. Radim Kučera nám dal pár rad, jak by se na Baroše dalo hrát. Přece jenom je to ikona českého fotbalu a museli jsme si na něj dát větší pozor. Jak jste bral vy osobně výzvu uhlídat Baroše? Byl to pro vás prestižní souboj? Samozřejmě. Baroš má stále jméno nejen u nás, ale i v Evropě, takže jsme se s Pavlem Dreksou chtěli ukázat, že na to máme a uhlídáme ho. Sigma počtvrté v řadě zvítězila, získala maximální počet jarních bodů. Stále se tak drží mezi prvními třemi. Myslíte, že je v silách týmu bojovat o titul se Spartou a Plzní? Tak dopředu bych se nedíval. My jsme rádi, že jsme to zvládli, v reprezentační pauze se nachystáme na další kola. Těžká utkání se Spartou a Plzní nás teprve čekají a tam se ukáže, jestli na to máme nebo ne.

Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval