SK Sigma i ve druhém přípravném zápasev Německu

30.07.2001 / A tým

SK Sigma i ve druhém přípravném zápase v Německu vyhrál rozdílem pěti branek Tým prvoligové Sigmy Olomouc je tento týden na soustředění v německém Trappenkampu. Výprava z Hané si odskočila ke druhému z pěti naplánovaných přípravných zápasů do nedalekého Lübecku. Lübeck - Sigma Olomouc 0:5 (0:1) Domácí účastník třetí nejvyšší soutěže držel se Sigmou jakž takž krok jen v prvním poločase. To dostal jen jednu branku.„Soupeř byl velice kvalitní, vždyť až tři kola před koncem přišel o postup do druhé bundesligy. V prvním poločase se docela držel, i když do žádné šance jsme jej nepustili,“řekl k utkání trenér Sk Sigma Olomouc Leoš Kalvoda.„Ve druhém poločase už jsme Lübeck jasně přehráli a nastřelili i nějaké branky,“dodal Kalvoda. Kalvoda zkoušel novinku v rozestavení. „Vlastně jsme hráli čtyři pět jedna. Před obranou byli tři záložníci, pak další dva a před nimi hrot. Ale není to pro nás nic převratného, už jsme to hráli i v posledním ligovém ročníků,“poznamenal Kalvoda.„Jak se mi zápas líbil? Myslím, že to celkem šlo, v rozestavení se nabízejí různé varianty,“ řekl Kalvoda. Po odchodu obránce Kováře zkouší Kalvoda v přípravě nové složení středové dvojice beků. „Kučera s Rozehnalem zahráli dobře,“ dodal Kalvoda. Tomu chyběl zraněný Rojka a Zbožínek, který odpočíval. Branky: Siegl 2x, Hapal, Zdráhal, Krajčovič. Sigma: I. poločas: Vaniak - Krajčovič, Rozehnal, Kučera, Špiláček - Krohmer, Kováč, Mucha, Urbánek - Látal, Hapal. II. poločas: Bureš - Jordánek, Rozehnal, Čep, Kotrys - Krohmer, Kováč (65. Krajčovič), Siegl, Kobylík - Vlček, Zdráhal. Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 12. 7. 2001