Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

SK Sigma remizovala s Levski

08.02.2009 / A tým

Antalya - Belek V třetím přípravném utkání v Turecku remizovali hráči Olomouce se Sofií 0:0. Utkání po podzimu nejlepšího celku Bulharska s týmem Sigmy mělo velmi dobrou úroveň, ale svou kvalitou se nevyrovnalo prvnímu utkání s Vojvodinou Novi Sad. Na lavičce byl připraven i Daniel Rossi Silva, ale do dnešního zápasu ještě nenastoupil, zatím co Michal Ordoš odehrál již 53 minut. Sestavy obou týmů: SK Sigma - Drobisz – Nuc, Šuškavčevič (K) (65.min 2ŽK=ČK, nahradil ho Ulma), Škerle, Onofrej – Kaščák, Hořava – Doležal, Melinho (77.min Štětina), Kobylík (77.min Petr) – Ordoš (53.min Štěpán). Trenér: Zdeněk Psotka. Levski Sofia – Petkov – Milanov (81.min Benzoukane), Miliev, Bystroň (62.min Genev), Lucío Wagner (62.min Minev) – Gadzhev, Miroslav Ivanov, Taševski, Joazinho (72.min Tzachev) - Kristo Yovov, Georgi Ivanov (57.min Georgi Hristov). Trenér: Emil Velev. V úvodní pětiminutovce se Sigma dostala dvakrát do slibné příležitosti a především ta první volala po brance, ale Ordoš netrefil míč, jak by si přál. Poté převzala iniciativu Levski Sofia a do poloviny utkání hráči Olomouce nedokázali udržet míč a velmi lehce o něj přicházeli, ať už díky nepřesným přihrávkám nebo především kvůli své zbrklosti. Našim hráčům chyběl v této fázi i lepší pohyb. Během této doby hráči Levski třikrát vážněji ohrozili brankáře Drobisze, z nichž ta druhá byla velmi nebezpečná, ale po centru ze strany těžkou střelu k levé tyči zlikvidoval. V posledních patnácti minutách se hra srovnala a přibyla jedna šance na každé straně, když za nás střílel po pěkné akci na levé straně a přihrávce Doležala Nuc, ale míč na hranici šestnáctky špatně trefil a střela šla těsně mimo. Levski mělo podobnou příležitost v závěru poločasu, ale střela z 20 m prošla naštěstí těsně vedle šibenice branky Petra Drobisze. Ve druhé části byla hra vyrovnaná a v jejím průběhu měli převahu spíše hráči Sigmy, ale ani jeden z týmů si nedokázal za celý poločas vypracovat více, jak dvě opravdové příležitosti ke vstřelení branky. Za Sigmu to byl 10minut po změně stran Doležal, který po přihrávce Melinha šel sám na branku, ale chyběl mu větší klid a také razance v zakončení. V 58. minutě zabránil gólu hlavičkou na brankové čáře Nuc, když před ním promáchl centrovaný míč z rohu Petr Drobisz. Dvě minuty na to posílal do brejku Melinho Vojtu Štěpána, kterému chyběla větší odvaha 1 na 1 a tak aději střílel přes Davida Bystroně. V 65.minutě obdržel po druhé žluté červenou kartu Darko Šuškavčevič, když zachraňoval chybu Hořavy ve středu pole a protože se jednalo o přípravné utkání, tak ho nahradil v zápase Miroslav Ulma. Další příležitost se zrodila až v 90. Minutě a měl ji soupeř ze Sofie, který se po závaru v pokutovém území dostal ke střele, ale Drobisz tuto střelu kryl a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 0:0. V utkání předvedl velmi dobrý výkon Tomáš Nuc a kvalitní zápas odehráli také Marek Kaščák a Tomáš Hořava.

| 23.02.2017
První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden