SK Sigma U 16: Sedm gólů v premiéře

28.03.2011 / SCM

Zdařilý vstup do jarní části sezóny se podařil hráčům SK Sigma Olomouc U 16. Jednoznačně v obou poločasech dominovali a přestříleli soupeře z jihu rozdílem šesti branek. 18. kolo MSDL U 16 SK Sigma Olomouc U 16 - 1. FC Znojmo 7:1 (4:1) Hned ve 12. minutě vyvezl z místa stopera Ševčík míč až do pokutového území, kde byl faulován a následně sám proměnil pokutový kop. V 18. minutě vyrazil hostující brankař Němec střelu Žáka k nohám Césara, který přesnou dorážkou zvýšil na rozdíl dvou branek. O minutu později předvedli domácí rychlou akci po pravé straně, Baculák přesným centrem našel Césara, který i přesto, že míč netrefil ideálně, jej dokázal s pomocí tyče uklidit do hostující branky. Ve 29. minutě se připomněli i hosté, když si za obranu naběhl Kráman, ale domácí brankař Neuer jeho střelu vyrazil. V 32. minutě se téměř od poloviny hřiště tahal Baculák s hostujícím útočníkem a výsledkem byl pokutový kop nařízený proti domácím, který s notnou dávkou štěstí proměnil Juhaňák. Ve 35. minutě našel Baculák za obranou rozběhnutého Lasovského, který míč zatáhl do středu hřiště a lobem překonal hostujícího brankáře již po čtvrté. Touto akcí také skončila první půle. Vstup do druhého poločasu se domácím opět podařil, když ve 44. minutě vyvezl středem hřiště míč Ševčík a předložil jej do běhu Dluhému-Smithovi, který obstřelil hostujícího brankáře Bulu. Následně převaha domácích pokračovala, když několikrát utekl po křídle střídající Kamený, ale ani jeden z centrů nikdo z domácích borců nedokázal proměnit v branku. A tak se domácí prosadili v 59. minutě, kdy Žák našel rozběhnutého Baláže, který obstřelil vybíhajícího brankáře a s dopomocí tyče uklidil míč do hostující branky. V 73. minutě sklepnul míč Žák na Baculáka, který krásnou ranou vymetl pravou šibenici hostující branky a uzavřel tak výrazné vítězství domácích. „Vstup do jarních kol se nám opravdu vydařil, i když musím podotknout, že soupeř nám tentokrát nechal spoustu místa a prostoru pro naši hru. Další utkání nás zcela jistě prověří mnohem více,“ řekl trenér SK Sigma U 16 Ivo Gregovský. V dalším kole zajíždějí hráči SK Sigma Olomouc na horkou půdu do Brna, kde se v neděli 3. dubna 2011 od 12:30 hod. utkají s týmem 1. FC Brno. Před domácím publikem se představí buď na umělé trávě Androva stadionu nebo již na přírodní trávě v Řepčíně v neděli 10. dubna 2011 od 12:30 hod. proti týmu 1. FC Slovácko. Branky: 18. a 19. César, 12. Ševčík (pen.), 35. Lasovský, 44. Dluhý – Smith, 59. Baláž, 73. Baculák - 32. Juhaňák (pen.). SK Sigma U 16: Neuer (68. Chvěja) – Nedoma (41. Kamený), Šulák, Ševčík, Lasovský - Baculák - Dluhý-Smith, Kalvach (52. Chorý), Žák, Novák - César (52. Baláž). Trenér Ivo Gregovský.