SK Sigma U11 třetí na E.ON Junior Cupu

17.09.2013 / Sportovní třídy

Ve dnech 14.-15. 9. 2013 se kluci z U 11 SK Sigma Olomouc zúčastnili Velkého finále fotbalového E.ON Junior Cup 2013 v Polné u Jihlavy. Do finále se probojovalo 24 družstev – kompletní česká špička a 3 zahraniční týmy. Už na jaře začaly kvalifikační turnaje, kterých bylo celkem 16, a zúčastnilo se jich celkem 190 týmů z celé České republiky! Vítězové jednotlivých regionálních kol postoupili do Velkého finále a spolu s nimi dalších 5 týmů, jimž pořadatelé udělili tzv. divokou kartu. Sigma vyhrála kvalifikační turnaj ve Slavoníně. Velké finále se hrálo ve 4 skupinách po šesti týmech systémem každý s každým, první 3 z každé skupiny postupovali do čtvrtfinálové skupiny. Naši kluci v základní skupině porazili FK Mladá Boleslav 8:3, 1. SC Znojmo 5:1, PC Písek 8:1, MFK Vyškov 8:0 a RMS Hodonín 9:2 a bez zaváhání postoupili do čtvrtfinálové skupiny z prvního místa, přičemž si s sebou přinesli 6 bodů za 2 výhry v základní skupině. Ani v dalších zápasech nadstavbové skupiny kluci nezaváhali a postupně porazili Dynamo České Budějovice 11:1, Viktorii Plzeň 5:0 a velmi silný AS Trenčín 4:1 a vyhráli i tuto skupinu, z níž první 2 celky postupovaly do semifinále. O postup do finále jsme se střetli s týmem SK Slavia Praha. Zápas byl dlouho vyrovnaný a otevřený, nakonec jej Sigma prohrála 5:11, čímž nám Slavia oplatila loňskou čtvrtfinálovou porážku na mezinárodním turnaji nedaleko rakouského Grazu. V boji o bronzové medaile jsme se znovu střetli s FK Mladá Boleslav a po napínavém boji vyhráli 9:5! Za svůj statečný výkon byli kluci odměněni dlouhým potleskem svých fanoušků, a také pohárem, bronzovými medailemi a dalšími cenami. Víkendová bilance SK Sigma: 9 výher, 1 prohra, skóre 72 : 25 Velmi kvalitní a dobře připravený turnaj nakonec vyhrál obhájce loňského i předloňského prvenství AC Sparta Praha, která ve finále porazila našeho přemožitele SK Slavia Praha 8:4. Sigma se v těžké konkurenci 24 týmů rozhodně neztratila, jen škoda, že těsně utekl postup na evropské finále v německém Gilchingu, kam odcestují první 2 týmy z Velkého finále, tedy Sparta a Slavia. Sestava SK Sigma Olomouc U 11: Frydrych, Stoppen Tadeáš, Cahel, Černý, Daněk, Hadaš, Hřivnáč, Kadlec, Němeček, Ohlídal, Saňák, Seehof, Skopal, Smolka, Šíp, Vítek Adam. Velké finále E.ON Junior Cup 2013 – konečné pořadí: 1. AC Sparta Praha 2. SK Slavia Praha 3. SK Sigma Olomouc 4. FK Mladá Boleslav 5. AS Trenčín 6. FC Hradec Králové 7. FC Sparta Brno 8. 1.SC Znojmo 9. ACS Tampa Brasov 10. FC Viktoria Plzeň 11. SK Dynamo České Budějovice 12. FC MAS Táborsko 13. ACS Kinder Mures 14. RMS Hodonín 15. 1. FC Slovácko 16. FK Admira Praha 17. FK Blansko 18. MFK Vyškov 19. FC Vysočina Jihlava 20. SKP České Budějovice 21. FC Písek 22. TJ Sokol J. Hradec 23. ČSK Uhersky Brod 24. Slavoj Polná Fotografie najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc

SK Sigma U 14 třetí v Banské BystriciSK Sigma U 14 třetí v Banské Bystrici
| 10.12.2016
Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále