SK Sigma vyhrála v poháru 4:1

21.09.2011 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc úspěšně vstoupili do čtvrtého kola poháru Ondrášovka. Modrá lavina má v osmifinále za soupeře druholigové Sezimovo Ústí. Stejně jako v Liberci byl úvod duelu bohatý na branky. Již ve čtvrté minutě se radoval domácí Charuza, v desáté minutě pak srovnával Adam Varadi. Další branku přidal olomoucký útočník těsně před poločasem. Vítězství Hanáků potvrdili dalšími brankami ve druhém poločase Jakub Petr a Honza Schulmeister. Pro domácí odvetné utkání si Sigma vypracovala výbornou výchozí pozici. Facebook SK Sigma Olomouc Trenér Zdeněk Psotka nepodcenil důležitost pohárového utkání a poslal na hřiště téměř ligovou sestavu. Jen na lavičce náhradníků zůstaly prozatimní opory Tomáš Janotka a Marek Heinz. Utkání začalo pro olomoucké fotbalisty stejně nešťastně jako poslední ligové utkání v Liberci. Již ve čtvrté minutě po rohovém kopu domácích rozvlnil síť na zadní tyčí číhající Charuza. Stejně jako ve víkendovém duelu netrvalo vedení domácích dlouho. V desáté minutě našel Tomáš Přikryl přesnou přihrávkou Adama Varadiho, který se prosadil tváří v tvář domácímu brankáři. Zaznamenal tak svou první branku v olomouckém dresu. V šestatřicáté minutě mohl Varadi poslat Sigmu do vedení. Tentokrát jeho pokus o obstřelení brankář Berkovec zneškodnil. Vedoucí branku Adam Varadi přeci jen vstřelil ještě v prvním poločase. Michal Vepřek nacentroval z levé strany do pokutového území přesně na Varadiho, jenž z úhlu překonal brankáře Berkovce podruhé. V úvodu druhého poločasu vystihl Jakub Petr rozehrávku domácího gólmana a míč s přehledem poslal do prázdné branky. Domácí brankář Berkovec se vytáhl v devětašedesáté minutě, kdy se míč přes Navrátila a Hořavu dostal až k Schulmeisterovi, jehož ránu brankář Berkovec zlikvidoval. Tečku za prvním duelem čtvrtého kola udělal střídající Honza Schulmeister, jenž v devadesáté minutě přízemní střelou vstřelil čtvrtou branku Hanáků. Odveta čtvrtého kola Ondrášovka cupu se hraje ve středu 19.10. na Andrově stadionu. "Byl to zápas podle očekávání. Sezimovo Ústí je dobré kombinační mužstvo. Dobře jsme se na něj připravili, snažili jsme se hrát více na brejkové situace. Přestože jsme prohrávali, tak se nám to stále dařilo. Pozitivní je, že se trefil Adam Varadi, věřím, že mu to pomůže do dalších zápasů. Uhráli jsme pro odvetu výborný výsledek. Ale hotovo ještě nic není, musíme to potvrdit doma," řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka.
Spartak MAS Sezimovo Ústí - SK Sigma Olomouc 1:4 (1:1) Branky: 4. Charuza - 10. Varadi (Přikryl), 44. Varadi (Vepřek), 46. Petr, 90. Schulmeister (Jerome). Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička. ŽK: Charuza, Kočí. Diváci: 1266. Sezimovo Ústí: Berkovec – Kotrba (46. Rožboud), Ptáček, Nesvadba, Koutný – Kočí, Dobal, Charuza, Šturma, Sklenář (46. Vukadinovič) - Mach (76. J. Rosůlek). Trenér Luboš Zákostelský. SK Sigma: Zlámal - Koutný, Škerle, Kučera, Vepřek - Bajer, De Rossi, Hořava - Petr (60. Schulmeister), Varadi (78. Jerome), Přikryl (67. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 2:10 Střely vedle: 2:1 Rohy: 5:3 Fauly: 11:11 Ofsajdy: 1:3