SK Sigma Olomouc vs. FK Mladá Boleslav Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

SK Sigma zlepšuje komfort pro diváky

25.03.2004 / Ostatní

Na fotbalovém semináři profesionálních klubů o prevenci diváckého násilí samozřejmě nechyběl ani zástupce SK Sigma Olomouc. Hanáckým vyslancem byl sekretář a marketingový manažer klubu Martin Rak, který si stejně jako loni nejvíce dojmů vzal z přednášky Johna de Quidta, ředitele Fotbalového licenčního úřadu Velké Británie. Právě ve Velké Británii, speciálně v Anglii, měli před časem ohromné problémy s násilnostmi na stadionech. Ale přijetím potřebných zákonů a hlavně preventivními akcemi se Angličanům podařilo fandy fotbalu zklidnit natolik, že ani při zápasech není zapotřebí vysokých plotů kolem hřiště. „My v podobných věcech teprve začínáme, ale něco z toho, co Britům přineslo úspěch už funguje i u nás,“ řekl našemu listu Martin Rak. Každý fanda Sigmy dobře ví, že tři ze čtyř tribun Androva stadionu nedělí od hřiště vysoký plot. „Navíc již dva roky u našeho klubu funguje junior fan klub. Něco podobného v Británii běží již dlouho pod názvem Fotbal v komunitě,“ řekl Rak. Dalším příspěvkem SK Sigma k pozitivnímu fandění je akce, která umožňuje školám pro své žáky získat vstupenky na ligová utkání Sigmy. „Stačí pouze, aby se zástupce školy ozval na sekretariát našeho klubu a objednal počet vstupenek. Jen tak pro zajímavost, do podobné akce jsou ve Velké Británii zapojeny více než dva tisíce škol,“ pokračoval Rak. I v Olomouci moc dobře vědí, že čisté, důstojné a komfortní prostředí si divák sám ničit nebude. Proto se snaží servis pro návštěvníky ligových zápasů stále zlepšovat. Na rozdíl od jiných českých klubů například před každým zápasem klub čistí všechny sedadla na Andrově stadionu. „Stále se snažíme zlepšovat občerstvení, v doprovodném programu pro diváky nabízíme celkem sedm soutěží o hodnotné ceny. Ve hře jsou nejen peníze, ale také televizor nebo počítač,“ řekl Rak. Klub plánuje otevření rodinného sektoru na tribuně nebo pořádání zábavného programu před zápasy. Prvoligovému SK Sigma Olomouc se velmi osvědčil kamerový bezpečnostní systém. „Už jsme s jeho pomocí chytili několik výtržníků,“ potvrdil Rak a připomněl fandům, co vše je zapovězeno nosit na stadion. „Na ochozy nesmí světlice, dýmovnice, tyče na vlajky, ale navíc ani konfety. Je to svazové nařízení a mnohdy je těžké našim fandům vysvětlovat, proč to oni mít nesmí, když to vidí v televizi na Bazalech,“ podotkl Rak.


OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná