Skvělé, Lukáš Hartig vystřelil tři body!

18.09.2006 / A tým

Trenérská premiéra Vlastimila Petržely na Andrově stadionu skončila v neděli večer happyendem. Složité utkání, v němž šlo Sigmě o hodně, rozhodl po necelé hodině hry Lukáš Hartig. Čerstvá posila z Artmedie Bratislava zároveň vsítila jubilejní pětistý gól olomouckých v české lize. Děravá defenziva, skřípající záloha a nefungující útok. Bylo toho dost, co museli hráči Sigmy po posledních zápasech vylepšovat. Vlastimil Petržela jim naordinoval perné tréninkové dávky, v kabině navíc přivítal i dva „staré známé“. Po Janu Flachbartovi Hanáci angažovali i zkušeného útočníka Lukáše Hartiga a oba se před olomouckými diváky předvedli ve velkém světle. Utkání nabídlo od úvodních minut svižný fotbal, byť se odehrávalo zejména mezi oběma šestnáctkami. V 5.minutě zkoušel štěstí brněnský Holek, o sedm minut později jeho spoluhráč Wagner, ale ani jeden si na Vojáčka nepřišel. Na domácích byla vidět nezměrná vůle připsat si do kolonky letošních ligových výher první čárku, hráči bojovali o každý míč, o každý metr hřiště. Ve 20.minutě napřáhl z uctivé vzdálenosti Laco Onofrej, jeho pokus byl však příliš vysoký. O mnoho přesněji zacílil o chvíli později Melinho, jehož pumelice gólmana Lejsala asi pěkně štípla. Sigma dál trápila Brno nevídaným presingem a hosté tak neměli klid ani při zakládání svých útoků. O něco vytíženěji se jevila levá strana Martina Pulkerta, přesto největší šance se zrodila po akci z opačné strany. Vojtěch Štěpán ukázkově zavezl míč po pravém křídle, přízemním centrem hledal Melinha, který však ve skluzu mířil nepřesně. Sympatickou střelu předvedl i Lukáš Hartig, Lejsal se zaskočit nenechal. V poslední minutě prvního dějství centroval Martin Pulkert tak šikovně, že se jeho oblouček snášel přesně pod břevno. Brankář hostů se hodně zapotil, aby míč vytlačil alespoň na roh. Pohledný poločas, který diváci ocenili potleskem, však žádnou gólovou radost nepřinesl. I po změně stran se Sigma tlačila do ofenzivy a nutila soupeři svůj styl hry. Ojedinělý brejk červenobílých zakončil nepřesnou hlavičkou Zelenka, jenže to už se schylovalo k nejdůležitější akci zápasu. Běžela 56.minuta, když Roman Hubník založil útok, který rovným dílem podpořili Tomáš Randa, centrující Martin Pulkert a střílející Lukáš Hartig – 1:0. Hartig si krásně naběhl na nízký míč a s pomocí Švejnohy jej uklidil do sítě. „Střílel jsem na zadní tyč, ale šlo to asi mimo. Naštěstí si to tam obránce dal sám,“ okomentoval svou velkou trefu šťastný střelec. A nebyla to jen tak ledajaká trefa. Byl to první gól ze hry, který v tomto ročníku Martin Lejsal inkasoval, byla to branka, která ukončila střeleckou mizérii klubu z Hané a zejména, byl to jubilejní pětistý gól Sigmy v samostatné české lize! Sigma se důležitou brankou namlsala a výborné publikum ji hnalo do dalších útoků. V 64.minutě pálil po Melinhově přihrávce Vojta Štěpán, Lejsal si poradil. V 67.minutě si míč pečlivě přichystal Onofrej a jeho tvrdá střela jen o decimetry minula šibenici brněnské brány. Minutu poté pálil krásně Melinho, i jeho pokusu chybělo opravdu málo… A tak mohli Brňané trestat. V 69.minutě zatáhl za záchrannou brzdu Jan Flachbart, zpětnou přihrávku na malé vápno odpálil v posledním možném okamžiku. Infarktové minuty plynuly dál, 70.minuta a Střeštíkova nebezpečná hlavička skončila vedle.V 71.minutě orazítkoval po Poláchově centru břevno Pavlík. O sto vteřin později pálil po perfektní přihrávce Melinha Laco Onofrej, ani jeden střelec se však neprosadil. V 77.minutě přečkala Olomouc poslední šanci Brna na vyrovnání. Nový muž na hřišti, Milan Pacanda, branku zpoza velkého čtverce netrefil a vzhledem k dobré taktické bitvě v poslední desetiminutovce, přeměnila Sigma vedení do vítězství. Škoda poslední kaňky, kterou bylo vyloučení vynikajícího Melinha v 93. minutě hry. V souboji nejprve strpěl dvě rány, aby se vzápětí po protihráči ohnal. Sudí Jech ho tak poslal do kabin o půl minuty dřív než všechny ostatní… Olomouc porazila srdnatě bojující Brno 1-0. Po závěrečném hvizdu se domácí hráči shlukli ve středovém kruhu a bojovným pokřikem posvětili svou premiérovou výhru. Androvým stadionem projela vlna euforie a diváci tleskali, jak už dlouho ne. Pevná obrana, kreativní záloha, produktivní útok. „Stadion super, diváci super, dnes jen samá pozitiva,“ líčil s úsměvem na tváři spokojený střelec Lukáš Hartig. Na Hané se tleskalo pěknému představení, nejlepšímu utkání Sigmy v tomto ligovém ročníku. SK Sigma Olomouc - 1. FC Brno 1:0 (0:0) Branka: 56. Hartig Rozhodčí Jech - Hojsík, Jiřík ŽK: Pulkert - Střeštík, Besta ČK: 90+3. Melinho Diváci: 6170 Sestavy: Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Vepřek (76. J. Barcal) - Štěpán (66. Kaščák), Randa, Onofrej, Pulkert - Hartig (57. V. Schulmeister), Melinho. Trenér: Petržela. Brno: Lejsal - Siegl, Trousil, Pavlík, Švejnoha - Partyš (80. Okleštěk), Holek, Polách, Střeštík - Zelenka (72. Besta), Wagner (59. Pacanda). Trenér: Mazura.