Slovácko odvezlo dvě remízy

30.03.2009 / SCM

V 19. kole CDL odmítly oba dorostenecké týmy výraznější stažení náskoku na vedoucí Spartu, která v obou kategoriích prohrála se Slávií. 19. kolo CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – FC Slovácko 1:1 (0:1) Branky: 64. Chlebek – 27. vlastní Sestava: Karabina - Přikryl, Koutný, Heinz (K), Hála - Šindelář, Pospíšil, Němčák (40. Nekuda) – Šuráň (59. Chlebek), Vašíček, Navrátil. Trenér: Mgr. Václav Jílek V 19. kole CDL hostili v Řepčíně starší dorostenci Sigmy poslední tým tabulky FC Slovácko. Z úvodního tlaku domácích vzešla obrovská šance Němčáka ve 3.minutě, jehož střelu vykopl obránce Slovácka z brankové čáry. Sigma pak dále pokračovala v dobývání brány hostů, recept na překonání obrany soupeře však po zbytek prvního poločasu nenašla. Jednou se ale domácí hráči v první půli přece jen trefili, bohužel do vlastní branky…ve 27.minutě nastřelil po chybě v komunikaci jeden z obránců Sigmy svého spoluhráče s takovou razancí, že míč zapadl z 20 metrů přímo za záda zkoprnělého brankáře Karabiny – 0:1. V druhých pětačtyřiceti minutách vrhli domácí všechny síly do útoku a přibili Slovácko k pokutovému území. Z množství šancí se po hříchu ujala pouze Chlebkova rána z 20m po odraženém rohovém kopu v 64. minutě - 1:1. V dalších dramatických minutách dělali domácí maximum pro vstřelení vítězné branky, nedostatečná rozvaha a klid v zakončení je však připravili o dva body. V dalším kole zajíždí Sigma do Brna. Utkání se hraje v pátek, 3.4.2009, začátek je v 11h. Mgr. Zdeněk Botek 19. kolo 1.DL MD „U17“ SK Sigma Olomouc - 1. FC SLOVÁCKO 0:0 Sestava: Reichl - Chrastina, Plšek, Maděrka, Talián - Jakubec, Nešický - Kostorek (69. Falta), Rolinc, Benýšek (63. Zahradníček) – Novotný. Trenér: Mgr. Michal Coufal Po sobotních utkáních, kdy vedoucí Sparta prohrála na hřišti rivala Slavie, nastoupili za deštivého počasí domácí hráči na dobře připraveném trávníku v Řepčíně k utkání s týmem, na jehož hřišti v boji za titulem zaváhali a prohráli zde 2:0, se snahou odčinit tento nepříznivý výsledek a přiblížit se tak na 3 body doposud vedoucí Spartě. Bohužel, ale do optimálního složení týmu nepříjemně zasáhla marodka, kdy mimo hru jsou z důvodu zranění Bednář, Malý, Kuřil, Bernard. Hosté s vidinou bodového zisku se zakopali před vlastní pokutové území a hráči Sigmy si s touto situací nedokázali poradit. A tak se podle tohoto scénáře odvíjel celý zápas. Ze strany hostů stojí jen za zmínku jen šance z 13. minuty, kdy neodhadne svůj skluz Taliána a nechá tak odcentrovat, se do zakončení dostává hostující hráč Horák, ale nedůraznou střelu chytá domácí brankář Reichl. Domácí hráči jsou mnohem snaživější, ale bohužel ani jednu situaci nedokáží proměnit v gól a to i při střelách z 6 m. V 15. minutě přetažený centr nachází za obranou hostů Novotného, který si ideálně zpracuje míč, ale ze 6 m jen nastřeluje domácího gólmana do nohou a to i přes skutečnost, že gólman již padá na opačnou stranu. Ve 28. minutě prostrčí míč Rolinc na rozběhnutého Benýška, který svou střelou na přední tyč jen vypráší rukavice hostujícímu gólmanovi. Ve 30. minutě opět po pravém křídle uniká obraně hostů Benýšek, ale jeho přízemní centr nedokáže do branky hostů usměrnit skluzující Novotný. Ve 37. minutě nachází křížným centrem Chrastina na malém vápně Novotného, ale ten svou střelou míjí těsně branku hostů. Ve druhém poločase se hosté, spokojeni s vidinou bodu ještě více zakopou na vlastní polovině a domácí hráči si s touto situací neporadí a to i přes několik průniků po křídlech a následně vedených míčů po brankové čáře od rohového praporku, které jsou však zakončeny nepřesnými přihrávkami na spoluhráče. A tak za zmínku stojí jen střela Rolince z 18 m, která jen těsně míjí branku. A tak nakonec hosté odjíždí spokojeni s jedním bodem ze hřiště soupeře. V dalším kole hrají domácí borci v Brně a na vlastní hřišti v Řepčíně přivítají hráči Sigmy tým z Příbrami a to dne 11. dubna 2009 od 13:15 hod. Zpracoval: Mgr. Libor Skopalík, asistent trenéra