Smůla skončila až v nastavení

19.02.2002 / A tým

Smůla skončila až v nastavení Fotbalisté SK Sigma Olomouc ztratili na domácím hřišti další body. Tentokrát ale mohou být relativně spokojeni. Na Andrově stadionu hráli Bohemians Praha, třetí tým ligy. Hanáci se soupeři pověstnému bojovností a agresivitou vyrovnali. Měli více šancí ze hry, ale nakonec zachraňovali remízu v nastaveném čase. Sigma Olomouc - Bohemians 1:1 (0:0) Domácí nastoupil s Kováčem na kraji obrany, na lavičce zůstal sedět Vlček, od začátku hrál na pravé straně zálohy Kobylík. V první oťukávací čtvrthodince se nic vážnějšího nestalo. V 16. minutě vyrazil brankář Vaniak gólovou hlavičku Dvořáka. To bylo ale vše, co Sigma soupeři v první půlce dovolila. Pak byla častěji u míče, kopala do přestávka šest rohů, jenže branky se nedočkala. Blízko k ní měl ve 41. minutě Reiter. Zbavil se dvou zadáků Bohémky, v pádu vystřelil k tyčce, ale gólman Čontofalský se ošálit nenechal. Po třech minutách sklepl Reiter míč na malé vápno Rozehnalovi, Petrouš stačil míč skluzem uklidit na roh. S bezbrankovým stavem nebyl kouč Sigmy spokojen a do druhého poločasu posílil ofenzívu. Obránce Špiláčka nahradil útočníkem Vlčkem. Na levý kraj obrany se přesunul Urbánek, před něj Kobylík a Vlček hrál v záloze zprava. V 50. minutě moc nechybělo Reiterovi před bránou na Vlčkův centr. Vzápětí Reiter poslal do vápna Siegla, jenže ten sám před bránou trefil jen vybíhajícího Čontofalského. Od té doby byli domácí o něco lepší. V 62. minutě chtěli diváci penaltu za ruku po centru Kobylíka, ale sudí Hábl byl jiného mínění. Třináct minut před koncem měli Olomoučtí další loženku. Kobylík si narazil míč s Rojkou, vypálil z první, ale nemířil přesně. V 80. minutě to s domácími vypadlo zle. Dvořák trefil z pětadvaceti metrů pravou šibenici a první střela Bohemians mezi tyče ve druhé půlce znamenala vedení. Sigma celý zápas bojovala jako jeden muž a to se jí také nakonec vyplatilo. Reiterova hlavička ještě skončila vedle, dotírající Rojka donutil Čontofalského k chybě, ale k míči se již před prázdnou bránou nedostal. V nastaveném čase vypálil Reiter zpoza vápna a Čontofalský musel jeho jedovku vyrážet na roh. Na ten si vyskočil u první tyčky Kučera a s pomocí hostujícího Dvořáka srovnal. Hanáci kopali ještě jeden roh, ale zázrak se neurodil. Branky: 90. Kučera - 80. Dvořák. Rozhodčí: Hábl - Poledník, Goňa. ŽK: Zbožínek - Melecký, Šírl, Petrouš, Dvořák. Diváků: 6103. Olomouc: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Špiláček (46. Vlček) - Urbánek, Zbožínek (65. Rojka), Krajčovič (83. Gába), Kobylík - Siegl, Reiter. Trenér Jiří Vaďura. Bohemians: Čontofalský - Petrouš, Horák, Janáček, Kulig - Kisel, Melecký (46. Obermajer), Dvořák, Šírl - Baláž (87. Matuszny), Šenkeřík (67. Šnajdr). Trenér Vlastimil Petržela. Olomoucký den, 18. února 200 2