Sparta dobyla Hanou

22.02.2009 / A tým

Sigma odstartovala Gambrinus ligu zápasem se značně obměněnou Spartou. Málokdo věděl, co od pražanů očekávat. V utkání trenéru Psotkovi nechyběla žádná z podzimních opor, ba naopak byly připraveny i zimní posily Toleski s Kobylíkem. V úvodních minutách se do šance dostala obě mužstva, Bergerovu střelu zblokovala olomoucká obrana, Toleskiho šance byla zase odvrácena na rohový kop. První řádná střela na branku přišla z kopačky Bergera, slabý pokus brankář Drobisz kryl. Gólvku měla i Sigma. Michal Hubník přetlačil svého bratra Romana a svým centrem hledal ve vápně připraveného Toleskiho, jenž jen těsně minul Blažkovu branku. Ve čtrnácté minutě se postavil k trestnému kopu Melinho. Jeho prudká střela jen těsně minula levý roh sparťanské branky. To bylo na několik minut z obou stran vše. Upozornit na sebe se totiž rozhodli hostující fanoušci. Pyrotechnikou zaplavili trávník Androva stadionu a znemožnili tak hráčům pokračovat ve hře. Po pětiminutové pauze byl v šanci Michal Hubník. Proti střele ze třiceti metrů Blažek vytáhl učebnicovou robinsonádu. A když deset minut před koncem zastavil pokus Žofčáka Drobisz na brankové čáře, skončil poločas bezbrankovou remízou. V poločasové přestávce o sobě dali vědět opět fanoušci hostí. Pyrotechniku tentokráte neházeli na trávník, ale do ochozu mezi příznivce domácích. Kromě pyrotechniky použili téměř vše, co jim přišlo pod ruku, včetně vybavení toalet. Fandové Sparty nezůstali nic dlužni své pověsti. Vyrovnaný zápas pokračoval ve druhém poločase ve stejném duchu. Sigma bya aktivnější, z rohových kopů se však prosadit nedokázala. Aktivní Melinho v pětašedesáté minutě napřáhl z dálky, Roman Hubník jeho střelu zblokoval. Další přerušení zápasu přišlo v 70. minutě, kdy příznivci Sparty Praha opět pyrotechnikou ohrožovali diváky i hráče. Čtvrt hodiny před koncem nastala rozhodující situace zápasu, když centr rudých z pravé strany si do vlastní branky srazil Aleš Škerle. Hráči Sigmy se v posledních minutách tlačili před branku Jaromíra Blažka, ke gólu to však nevedlo. Již v nastaveném čase se ale diváci na Andrově stadionu radovali, když rozhodčí Královec ukázal na značku pokutového kopu. Radost vystřídalo zklamání a z pokutového kopu byl pouze odkop od branky Jaromíra Blažka. V samotném závěru o sobě už poněkolikáté dali vědět fanoušci hostí, když na trávník opět naházeli světlice a jinou pyrotechniku. Pár vteřin na to je odměnili hráči děkovačkou. Jozef Chovanec, trenér Sparty Praha Dnešní utkání naplnilo předpoklady, které se vedly v médiích. Narazily na sebe dva týmy s kvalitou. Byl to zajímavý, důrazný a zodpovědný fotbal. Rozhodl jeden gól. Kdyby ten gól dala Sigma, vyhrála by ona. Jsme spokojeni, že jsme naplnili cíl, s kterým jsme do Olomouce jeli. Zdeněk Psotka, trenér Sigmy Olomouc Souhlasím s tou fotbalovostí do té doby, než začalo hustě sněžit. Mělo to kvalitu, tempo. Druhý poločas, jak začalo sněžit, hra upadala a bylo to hodně o náhodě. Chybu jsme udělali my a to rozhodlo utkání. V závěru jsme měli dvě přílěžitosi, ale štěstíčko se nám nepřiklonilo. Co ta penalta v závěru utkání? Co jste si o gestu rozhočího mysleli? Psotka: Školení z pravidel fotbalu máme až ve středu. (usmívá se) Ve středu mi ty pravidla vysvětlí a já budu moci říct, zda rozhodčí ukazoval odkop nebo penaltu. Podle hráčů i diváků ale ukazoval penaltu. Jak se vám líbily nové tváře v dresu Sigmy? Pokud byl dobrý terén, tak Toleski odvedl dobrou práci. Na tom terénu se později nedalo moc přihrávat. Bylo to pro něj složité. David Kobylík je podobná situace. V závěru kopl tu standardku, z které byla ta trma vrma. Proč nehrál Kobylík od začátku? Nechtěli jsme opustit tu záložní řadu z podzimu. Navíc Hubník i Doležal jsou silnější v osobních soubojích. SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:1 (0:0) Branky: 73. Škerle (vl.) Diváci: 7118 Rozhodčí: Královec - Zlámal, Slavík Delegát: Helebrand Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič "K", Škerle, Onofrej - Hořava, Melinho, Kaščák - Doležal(69. Kobylík), Toleski, Hubník (77. Ordoš) AC Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Kucka, Berger (83. Hušek), Kladrubský, Žofčák - Holenda (63. Wilfried), Kulič (89. Vacek)