Srovnat se juniorce nepovedlo

19.10.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc ve druhém utkání druhé ligy v řadě prohrála. Po domácí porážce s Mostem (1:3) jeli mladíci z Hané k zápasu 11. kola soutěže do Prahy, kde Viktorii Žižkov podlehli nejtěsnějším rozdílem v poměru nula ku jedné. Po prvním poločase se juniorka držela statečně a stav byl nerozhodný 0:0. První vyloženou šanci měli dokonce na hřišti jednoho z nejsilnějších týmů druhé ligy Hanáci. Vojtěch Schulmeister šel sám na brankáře, ale gólman Pižanowski stihl tutovou šanci zlikvidovat špičkou kopačky. „První poločas byl vyrovnaný. Napřed jsme měli šanci my, pak Prohászka trefil hlavou břevno. Ale jinak jsme soupeři prostor nedávali,“ řekl našemu listu trenér SK Sigma Olomouc B Zdeněk Psotka. Béčko inkasovalo z rohového kopu deset minut po změně stran. „Sice jsme se snažili, ale na těžkém terénu se nedal moc hrát kombinační fotbal. Navíc na takovém hřišti ubývají útočníkům rychle síly a my zatím nemáme adekvátní náhradu na lavičce k tomu, abychom v závěru udrželi hru na potřebné úrovni,“ vysvětlil Psotka, proč se jeho tým v závěru nedočkal vyrovnávací branky. „Fotbal už není pouze o jedenácti hráčích, podstatní jsou i hráči z lavičky, kteří velmi často zápasy rozhodují,“ podotkl Psotka. A jeho slova potvrdil například hned ve stejný den útočník Martin Vyskočil, který jako střídající hráč rozhodl o vítězství Sigmy v Mladé Boleslavi. Právě při tomto utkání byl vzhledem ke zranění Pavla Zbožínka kapitán juniorky Jaroslav Prekop. V Boleslavi si Prekop zahrál posledních pár minut, ale jako jeden z jasným členů základní sestavy béčka na Žižkově chyběl. „Samozřejmě jsme jeho absenci cítili. Hráli jsme jinak i vzhledem ke stylu hry domácích. Ale zase tak mohli dostat příležitost další hráči,“ poznamenal Psotka. Místo Prekopa tužil defenzivu ve středu pole David Čep, který po zranění nastoupil poprvé v sezoně. „David už žádné problémy necítil, mohl odvést stoprocentní výkon,“ dodal Psotka. Viktoria Žižkov – SK Sigma Olomouc B 1:0 (0:0) Branka: 54. Mikolanda. Rozhodčí: Závodný - Pospíšil, Slavík. ŽK: Dirnbach, Šťastný (oba Žižkov). Diváci: 825. Žižkov: Pižanowski - Ščasný, Buryán, Klimpl, Hottek - Dirnbach, Prášil, Görner (87. Šťastný), Krutý (54. Novotný) - Proházska, Mikolanda. Olomouc: Černý - Kopecký, Komárek, Škerle, Jordánek (81. Kobylík) - Stoklásek (64. Janotka), J. Schulmeister, Čep, Rýdel - V. Schulmeister, Glos.