Starší dorost otočil utkání, mladší zvítězil 6:1

31.10.2006 / SCM

28.10.2006 sobota 11,00 hodin SK Sigma Olomouc U19 : Vysočina Jihlava U19 3:2 (1:1) Branky: 2 x Horák, Petr Sestava: Večeř, Šimeček, Plánička, Tomčík, Sucháček, Bernard, Štětina, Nuc, Nepožitek - Petr, Horák Střídání: 52, Javůrek (Štětina) 68, Pospíšil (Šimeček) 82, Ulma (Bernard) Hodnocení: Kdo přišel v sobotu na Řepčínský stadion, viděl skvělý fotbal a musel souhlasit s faktem, že se na hřišti potkala dvě mužstva, která oprávněně figurují v popředí tabulky první dorostenecké ligy. Extrémně laděný útočný fotbal musel zaujmou i nezávislého pozorovatele. Tentokrát se však o něj nestarali pouze domácí hráči, ale i hosté z Jihlavy. V průběhu prvního poločasu se hrál fotbal ve velkém nasazení a naši hráči předváděli festival neproměněných šancí to když neproměnili více než šest vyložených brankových příležitostí, prosadili se až v závěru prvního poločasu a to když po pěkném uvolnění Horák proměnil několikátou šanci v gól. Do šaten se šlo ale opět za nerozhodného výsledku, to když střelu z přímého volného kopu hostujícího hráče tečoval do vlastní brány Nepožitek. Druhý poločas pokračoval v podobné stylu domácí útočili vytvářeli si šance, ale úvodní branku druhé půle vstřelil hosté paradoxně zase za přispění domácího obránce Tomčíka, který srazil nepříliš prudkou střelu a změnil tak její směr. Tempo hry neupadalo a pohledné utkání přinášelo další šance. Zlomový okamžik utkání vytvořil domácí hráč Nepožitek, to když prošel přes půl hřiště a připravil stoprocentní příležitost pro Horáka, který pohotovou střelou k tyči srovnal výsledek utkání. Rozhodující branku utkání si Sigma nechala až na konec a po několika zahozených předchozích šancích ji vstřelil Petr. Závěr utkání již nepřinesl vážnější šance a proto domácí zaslouženě vyhráli a vytvořili si tak náskok na druhého v pořadí devíti bodů. Psotka: Dnes k nám přijel soupeř podobného ladění jako jsme my, jeho hra byla převážně laděna ofensivně a naší obraně trvalo dvacet minut než se s náhlou zaměstnaností vypořádala. Na druhou stranu tím, že Jihlava hrála ofensivní fotbal nám vznikal obrovský prostor do naší útočné fáze. Bohužel jsme v první půli promarnili spoustu vyložených šancí a proto byl tak dlouho dnešní zápas výsledkově vyrovnaný. Znovu se ukázalo, že mužstvo funguje jako tým, a nikdo se neschovává za ostatní, navíc hráči se nebojí odpovědnosti a dokáží rozhodnout utkání individuální schopností. Pozitivní je, že během podzimu se v předešlých utkáních ukázalo takových hráčů několik. 12. kolo 1. CDL ligy mladšího dorostu SK Sigma Olomouc U17 : FC Vysočina Jihlava U17 6:1 (1:0) Branky: Doležal, Krč 2x, Nekuda 2x, Rajnoha Sestava Sigmy: Novotný Bouška – Heinz – Zapletal – Kulíšek Machálek (59´Rajnoha) – Vančura (62´Saitz) – Šichor – Navrátil Chlebek(41´Nekuda) – Doležal (48´ Krč) V utkání čtvrtého týmu s pátým se aktivní domácí ujali vedení již ve druhé minutě, když zpětnou přihrávku využil Doležal a Sigma vedla 1:0. V průběhu prvního poločasu si domácí vytvořili hned několik brankových příležitostí (Machálek trefil tyč, Doležal dvakrát neuspěl sám proti brankáři hostí) a mohli to být hosté, kteří mohli využít nečekané a nešťastné přihrávky domácího Vančury na hostujícího útočníka, kterému však včasným vyběhnutím zmenšil úhel Novotný a hosté nevyrovnali. Do druhé poločasu vlétli domácí s cílem, co nejdříve rozhodnout utkání, což se jim mohlo na začátku druhého poločasu podařit, to když po rychlé akci Šichor obešel co se dalo, jeho spoluhráči se již radovali, ale skluz hostujícího obránce zmrazil všechny přítomné. Poté se vytáhl v nejdůležitějších chvílích vynikajícími zákroky domácí brankář Novotný, který podržel při šancích Jihlavy. V 57´předvedli domácí další pohlednou akci, když dorážel Nekuda do prázdné branky 2:0. O 7´později udělala domácí obrana chybu a hosté snížili na rozdíl jediného gólu na 1:2. Schylovalo se na nervy drásající závěr utkání, ale po 3´ si dvakrát vyměnili míč Nekuda s Krčem, oba své šance využili a rázem bylo rozhodnuto o vítězi utkání. Sigmáci ještě přidali 2 branky s potvrdili své vítězství. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: V utkání jsme chtěli hrát aktivně, což se nám dařilo, bohužel jsme nevyužili našich šancí dříve, ale musí kluky pochválit za předvedený výkon, přístup k utkání a nakonec i šest branek. Je potřeba střeleckou potenci potvrzovat i v dalších utkáních. Diváci viděli dvě atraktivní utkání staršího a mladšího dorostu, ve kterých se všechna mužstva snažila nabídnout útočný fotbal se spoustou šancí. Myslím si, že všichni aktéři sobotního poledne si zaslouží pochvalu, protože utkání patřila k ozdobám nejvyšších dorosteneckých soutěží.