Starší dorostenci SK Sigma Olomouc získali mistrovský titul

11.06.2007 / SCM

Příbram/ Dvě kola před koncem soutěže mohli starší dorostenci rozhodnout o zisku titulu a mladší přiblížit se konečnému třetímu místu. FK Marila Příbram U19 - SK Sigma Olomouc U19 1:3 (1:2) Utkání se hrálo na kvalitním hřišti a ve velkém horku. Od začátku šli s větším úsilím za vítězstvím hostující hráči. Domácí Marila se sice dostala do vedení, a to především díky minele Dreksy a špatnému zajištění Ulmy, 1:0. Poté hráči Sigmy soupeře zatlačili a donutili jej k chybám, první vážnější příležitost ještě kryl golman Příbrami. Do další šance se dostal Huf, kdy po rohu k němu prošel míč, ale minul. Brankou neskončila ani střela Jančíka, který se po narážečce s Jakubem Petrem dostal k zakončení. Vyrovnávací branku vstřelil po krásném pasu Jančíka křížnou střelou Doležal, 1:1. Druhá branka Sigmy padla po kombinaci na levé straně hřiště, kdy se k míči dostal Jakub Petr, přihrál Hořavovi a ten střelou na vzdálenější tyč otočil skóre ve prospěch Sigmy. V druhé půlce působili domácí odevzdaným dojmem. V 56. minutě se po standartní situaci zahrané Stroupkem prosadil podruhé v utkání Doležal, kdy zůstal úplně sám na zadní tyči a hlavou usměrnil míč do branky. Poté se ještě do stoprocentní brankové příležitosti dostali Michalčák, Petr, Doležal, Hořava, ale ani jeden další gól nepřidal, i když se každý z nich ocitl sám před brankařem. Poté i hosté zvolnili a utkání již nemělo takovou kvalitu. Hosté si výsledek pohlídali a nepustili domácí do žádné šance. Branky: 11. Wágner – 34. Doležal, 41. Hořava, 56. Doležal. Rozhodčí: Ardeleánu. ŽK: Čejda, Pšenička - Petr. Sestava SK Sigma Olomouc: Bárta – Ulma (30. Nuc), Dreksa, Huf, Stroupek, – Štětina, Jančík – Doležal (88. Tomčík) , Hořava, Michalčák (69. Pospíšil) – Petr. Trenér: Zdeněk Psotka. FK Marila Příbram U17 - SK Sigma Olomouc U17 2:2 (1:1) V utkání byla lepší hostující Sigma Olomouc, ale jako v předchozích utkáních doplatila na neproměňování šancí. Hosté se sice dostali do vedení díky Vašíčkovi, ale po zaváhání obrany Marila srovnala a na začátku druhého poločasu se dokonce dostala do vedení, ale Sigma se neustále tlačila do zakončení a zase si vypracovala velké šance. Bohužel vyrovnali až 12 minut před koncem a další příležitosti již zůstali neproměněny. Ještě k tomu se přidal hlavní rozhodčí, který zkrátil oba poločasy utkání o minutu a vůbec nic nenastavil. Branky: 7. Vašíček, 68. Zapletal. Rozhodčí: Dobrý. Sestava SK Sigma Olomouc: Kuriál - Kulíšek, Vala (41. Vančura), Zapletal, Machalický (41. Rajnoha) – Bouška, Němčák (40. Vašíček), Večeřa (40. Chlebek), Navrátil – Vašíček (57. Nekuda), Krč. Trenér: Jiří Saňák.