Starším dorostencům snad vyšel horoskop

30.03.2005 / SCM

V 18. kole 1. ČPP ligy staršího dorostu se mladíci Sigmy Olomouc potkali s celkem Mladé Boleslavi. I když letos Sigma nehraje na špici, soupeř ze dna tabulky měl být k poražení. Vývoj utkání se tomu však podobal pramálo. Domácím snad musel vyjít horoskop, protože nakonec zvítězili o dvě branky. SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0) Po zahřívací desetiminutovce byli domácí tím, kdo začal hrozit. Nejdřív se při mávaném ofsajdu odrazil přímý kop od tyčky, v 17. minutě vyzval Schulmeister Dragona, ale ten si poslal míč na dlouhou nohu, a ve 24. minutě se po kolmici Papici v podobné situaci ocitl sám Schulmeister. Zatímco domácí se vzmohli jen na náznaky šancí, za hosty začaly mluvit činy. Ve 26. minutě při sérii tří rohů krotil brankář Kameník střelu Michaloviče a ve 31. musel zasáhnout při střele Sedláčka, který se na šestnáctce zbavil Roupce. Jenže potom se domácím snad poprvé podařila lepší akce, na jejímž konci vnikl do vápna Vacek, kterého vzápětí smetl brankář hostů Kraus. K penaltě se postavil obránce Fiala a spolehlivě ji proměnil. Vyrovnat mohl střídající Süsser, ale střela bez přípravy mířila doprostřed branky. Hosté se ještě v poslední minutě dožadovali po nepřehledné situaci penalty za ruku, ale bylo to jen zbožné přání. Domácím trenérům však i přes příznivý stav bylo jasné, že se musí něco změnit, protože lepším týmem rozhodně nebyli. Výsledkem bylo střídání levého beka a vyrovnání hry. I druhá přímá střela na branku znamenala pro domácí gól. Balcárek prodloužil centr hlavou a Schulmeister si zaběhl do ofsajdem zavánějící pozice a v letu obstřelil gólmana. To bylo na labilní hosty moc, navíc museli vzápětí přihlížet, jak běží Balcárek sám, ale Kraus neumístěnou střelu vyrazil. O dvě minuty později zkusil Balcárek skórovat božskou rukou a´la Maradona, za odměnu se však dočkal jen žluté karty. Domácí tým absolutně ovládl trávník a zdálo se, že cesta k vítězství je volná. Jenže čtvrthodinu před koncem nepochopitelně přestali hrát a Boleslav se vzepjala k poslední křeči. V 84. střílel po rychlé akci těsně mimo Sedláček a v poslední minutě po rohu poslal hlavou míč nad Randsdorf. „Po podzimu jsme byli až na 11. místě, takže hrajeme trochu pod tlakem. Ale předchozí dvě utkání proti Spartě a v Hradci nám vyšla, proto je pro nás důležité, že i v zápase, kde nám to herně nešlo, jsme dokázali zvítězit,“ ocenil trenér domácích Vlademar Horváth. Branky: 40. z pen. Fiala, 58. Schulmeister Rozhodčí: Kumstát – Boček, Vychodil ŽK: Fiala, Balcárek, Matějka Rohy: 3:8 Diváci: 50 Sestava SK Sigma: Kameník – Hložánka (46. Stroupek), Kuba, Fiala, Roupec – Kyselý (83. Kyselý), Vacek, Papica, Dragon – Schulmeister (61. Hymr), Balcárek Trenér: Valdemar Horváth