Start žáků do jarní části

02.04.2009 / Sportovní třídy

Žáci SK Sigma vstoupili do jarní části vítězně, pouze "U13" remizovala s 1. FC Brno. 14. kolo MSŽL – starší „U15“ SK Sigma Olomouc – 1. FC Brno 1:0 (0:0) Branky: 48. Richter Sestava: Frehar – Machálek, Richter, Němeček, Hlavica – Krátký (36. Hodis), Ševčík, Langer, Dvorský (52. Hýbl) – Kučera, Holub (67. Vasiljev. Trenér: Miloslav Machálek V úvodu utkání se domácí snažili o aktivní hru, ale pozorně bránící hosté je do vážnější šance nepustili a sami vyráželi do nebezpečných brejků. Navíc Sigma svou nepřesnou rozehrávkou k rychlému protiútoku doslova vybídla své brněnské soupeře a jen s velkou dávkou štěstí se tyto akce povedlo v posledních chvílích zažehnat. Olomoučtí několikrát zahrozili ze střední vzdálenosti a brněnský brankář u těchto pokusů musel prokázat své kvality. Ve 25. minutě chyboval domácí gólman, když svým odkopem přímo našel hostujícího útočníka, jehož se podařilo zastavit na hranici vápna až za cenu faulu. U následného přímého kopu Frehar svou chybu napravil, když skvělým zákrokem vyrazil na roh střelu směřující do levého rohu jeho branky. Do druhého poločasu Sigma přeskupila rozestavení, na což hosté nedokázali reagovat. Domácí byli od úvodu druhého poločasu aktivnější a ovládli střed hřiště. A za svou aktivitu byli ve 48. minutě odměněni. Po pohledné kombinaci našel Holub na hranici vápna Richtera, který prostřelil brankáře hostů. I nadále byli domácí aktivnější, ale již se jim nepodařilo dotáhnout žádnou akci k pojišťující brance. Hosté si žádný závěrečný tlak vytvořit nedokázali a tak se domácí dočkali prvního jarního vítězství. Autor: Smolák 14. kolo MSŽL mladší „U13“ Sigma Olomouc – FC Brno 1:1 (0:0) Branky: 45. Danis (Weinlich) Sestava: Hora – Hloch (31. Jura), Baďura, Kubeček, Opletal – Kasal, Kotůlek, Weinlich, Smrček (56. Kneifel), – Kotouč (47. Wisner), Danis. Trenér: Miloslav Novotný Na úvod jarní sezóny přivítali naši žáci ve 14. kole MSŽL soupeře z Brna. Vzhledem k vývoji podzimní části se jednalo o soupeře s ambicemi na celkové vítězství, jelikož na první příčku ztrácel jediný bod. Utkání začalo za velmi silného větru, který bohužel ubíral na herní kvalitě. Lépe se s touto skutečností vyrovnali hoši z Brna, kteří hráli s větrem a hlavně se snažili kombinovat po zemi. To se nedařilo našim hochům, kteří se ze začátku více bránili a snažili se všechny míče nakopávat. Za první poločas se moc šancí neurodilo, výjimkou byly snad jen pokusy z větších vzdáleností. Druhý poločas začal očekáváním, že naši chlapci využijí výhody větru a soupeře zatlačí před jeho bránu. Bohužel se ukázalo, že to bylo jen zbožné přání. Soupeř hrál stále svoji kombinační hru, která nám dělala potíže v založení útoku. Přesto jsme se v 35. minutě dostali do stoprocentní gólové šance, kdy po centru z pravé strany vyrazil s obtížemi brankař hostí míč na našeho záložníka, který nedokázal z bezprostřední blízkosti dorazit míč do sítě. To se ukázalo pro vývoj utkání jako zlomové, jelikož ihned z protiútoku jsme nedokázali pokrýt levou stranu a inkasovali jsme lacinou branku. Přesto se naši chlapci nevzdali a snažili se alespoň o vyrovnání. To se podařilo ve 45. minutě, kdy po přihrávce Weinlicha, zakončoval Danis. Utkání přihlíželo odhadem 100 diváku a po vstřelené brance zavládla obrovská radost. Do konce zápasu se již moc neudálo a dělba bodů byla díky vývoji utkání spravedlivá. Soupeř působil přece jen fotbalověji a ukázal, že v tabulce není v popředí náhodou. Naši chlapci nehráli úplně špatně, ale přesto proti přípravným utkáním chyběla lehkost. Měli jsme problém tvořit, kombinovat a chyběla i nabídka spoluhráčů. Připravil: Jan Opletal MSŽD 14. kolo „U12“ Sigma – Kroměříž 2:0 MSŽD 14. kolo „U14“ Sigma – Kroměříž 3:0 Podrobnosti nedošly.

Ve čtvrtek 1. června nábor do Školičky SK SigmaVe čtvrtek 1. června nábor do Školičky SK Sigma
| 25.05.2017
Sigma U 10 se v červnu potká se světovou špičku!Sigma U 10 se v červnu potká se světovou špičku!
| 24.05.2017
Starší žáci Sigmy s plným bodovým ziskemStarší žáci Sigmy s plným bodovým ziskem
| 23.05.2017
Sigma U 14 vyhrála mezinárodní turnaj v BrněSigma U 14 vyhrála mezinárodní turnaj v Brně
| 22.05.2017
Sigma U 12 stříbrná na Ondrášovka CupuSigma U 12 stříbrná na Ondrášovka Cupu
Starší žáci SK Sigma zvítězili v derbyStarší žáci SK Sigma zvítězili v derby
| 18.05.2017
Starší žáci SK Sigma v derby hladce vyhráliStarší žáci SK Sigma v derby hladce vyhráli
| 14.05.2017
Starší žáci SK Sigma předehrávku vyhráliStarší žáci SK Sigma předehrávku vyhráli