Strhující utkání, Sigma - Příbram 4:4

15.04.2012 / A tým

Ve strhujícím a velmi napínavém utkání pětadvacátého kola Gambrinus ligy remizovala Sigma Olomouc s Příbramí 4:4. Sigma dvakrát v utkání vedla, dvakrát prohrávala a nakonec z utkání vytěžila remízový bod. Ve srovnání s předchozím ligovým zápasem udělal trenér Petr Uličný dvě změny v sestavě. V základní jedenáctce nastoupil Martin Hála a po trestu za karty Michal Ordoš. Velmi ofenzivní utkání začalo šancí Michala Ordoše již v páté minutě hry. Jeho střela z dvaceti metrů ale netrefila branku soupeře. Následovala šance hostů, kdy po centru Koukala hlavičkoval Krbeček. Brankář Zlámal jeho pokus ale parádním zákrokem zlikvidoval. V sedmnácté minutě šla Sigma do vedení. Po rohovém kopu Honzy Schulmeistera hlavičkoval přesně na zadní tyči Michal Ordoš. Pro olomouckého útočníka to byla třetí jarní ligová trefa. Záhy však přišlo vyrovnání. Ve dvacáté minutě se uvolnil Jiří Mareš a z dvaceti metrů po zemi trefil míč přesně k tyči Zlámalovy branky. Za další tři minuty ale Sigma opět vedla. Po centru Michal Ordoše pálil nejprve Navrátil, brankář Hruška ale jeho pokus kryl. Na dorážku Zdeňka Klesnila byl ale již krátký a olomoucký útočník dal druhou branku Sigmy. Těsné vedení vydrželo Hanákům opět jen pár minut. V pětadvacáté minutě centroval z pravé strany hřiště Pavel Pilík a u zadní tyče nabíhající Šlapák z voleje poslal míč přesně k tyči. Ve čtyřiatřicáté minutě Sigma inkasovala potřetí a poprvé v utkání prohrávala. Po pravé straně se prokličkoval do pokutového území Pavel Pilík, přihrál ve vápně volnému Krbečkovi, který překonal Zlámala potřetí. Sigma ve druhém poločase Příbram zatlačila a vypracovala si velké množství šancí. V jednapadesáté minutě přihrál Pospíšil Navrátilovi, který pálil křižně těsně vedle. V sedmapadesáté minutě technickým lobem překonal brankáře Hrušku Michal Ordoš, míč se otřel ale jen o horní tyčku příbramské branky. V devětapadesáté minutě se zase nepodařilo překonat příbramskou obranu nejprve Rossimu a poté ani dorážejícímu Pospíšilovi. Vytoužené vyrovnání se podařilo Sigmě v osmašedesáté minutě. Honza Navrátil dostal míč na hranici pokutového území, obešel brankáře Hrušku, vystřelil a jeho pokus si srazil do vlastní sítě Andrejevič. Sigma o vedení ale znova přišla. Když se tlačila před branku Příbrami, utekli Koukal s Marešem a druhý jmenovaný do prázdné branky poslal Příbram opět do vedení. Napínavému utkání ale ještě nebyl konec. V jednaosmdesáté minutě mohl srovnat skóre Martin Pospíšil, střelou z úhlu ale netrefil branku Příbrami. V pětaosmdesáté se to ale Pospíšilovi již povedlo. Na hranici pokutového území převzal balon, přehodil si jej na svou pravou nohu a technickou střelou k tyči vyrovnal utkání. Vzápětí mohla Sigma vedení strhnout na svou stranu. Klesnilovu hlavičku zblízka ale vychytal brankář Hruška. Po velmi strhujícím průběhu skončilo utkání remízou 4:4.
SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 4:4 (2:3) Branky: 17. Ordoš (Schulmeister), 23. Klesnil, 68. Andrejevič (vl.), 85. Pospíšil (Janotka) - 20. a 74. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček. Rozhodčí: Paták – Wilczek, Moláček. ŽK: Janotka - Krbeček, Pilík T., Papšys, Krejčí. Diváci: 4322. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera (C) (78. Podaný), Škerle, Hála (75. Vepřek) – Pospíšil, Rossi, Navrátil – Schulmeister, Klesnil, Ordoš. Trenér Petr Uličný. Příbram: Hruška (C) – Krejčí, Andrejevič (75. Brotánek), Mišůn, Mareš (89. Kraus) – Pilík P., Koukal, Pilík T., Papšys – Šlapák (86. Mariano), Krbeček. Trenér David Vavruška.
Střely na: 15:6 Střely vedle: 15:3 Rohy: 7:5 Fauly: 7:14 Ofsajdy: 4:2

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby