Střídající Urbánek se postaral o výhru Olomouce nad Ostravou

10.03.2003 / A tým

Střídající Urbánek se postaral o výhru Olomouce nad Ostravou Dramatický duel mezi fotbalisty Olomouce a Ostravy skončil těsnou výhrou domácího týmu 1:0, o níž se postaral střídající Urbánek. Hosté zápas dohrávali v devíti, za nesportovní chování byli vyloučeni Matušovič a Laštůvka. Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (0:0) Jen chvíli v úvodu utkání připomínala Ostrava tým, který před týdnem přehrál Spartu. I bez Lukeše, který byl přeřazen do ostravské rezervy, se snažila o rychlý přechod do útoku. Všechno však skončilo sedmou minutou a akcí, po níž nebyla kvůli ofsajdu uznána branka Svěrkošovi. Od té chvíle se dostali do hry Hanáci a brzy si díky větší pohyblivosti a přesnější kombinaci vytvořili mírný tlak i první šance. V jedenácté minutě se opřel do míče dvanáct metrů od branky Černý, jenže jeho rána zatřásla břevnem. Domácí šance vyburcovala a nebezpečné akce před Laštůvkou přibývaly, avšak bez brankového efektu. Olomoucký tlak sílil a málem dospěl k vedoucí brance: Reiter z dvaceti metrů ale napálil míč znovu jen do břevna. Od něho se sice odrazil na brankovou čáru, ale sudí gól neviděli. O dramatické momenty se v druhém poločasu staral například i mladý Svěrkoš, který se pokoušel nahrát penaltový zákrok, který se však nekonal. Po hodině domácí svou snahu vystupňovali, ale hosté se na kolena dostali sami vlastní nedisciplinovaností. V 64. minutě se pokusil Matušovič po vzoru Svěrkoše nafilmovat pád v šestnáctce, ale sudí Jára byl neoblomný, ukázal mu druhou žlutou kartu a Matušovič šel předčasně pod sprchy. Paradoxně až v deseti si začali hosté připravovat první šance. Sigma totiž pod dojmem početní převaha vrhla všechny síly do útočení a zapomínala bránit. A tak se v 68. minutě ocitl po Svěrkošově akci ve stoprocentní šanci Lička, jenže sám proti Vaniakovi střelecky zklamal. Ještě blíže mohli mít hosté k vedení v 73. minutě, kdy Svěrkoš poslal do šance Pospěcha, toho však v osamoceném postupu na Vaniaka zastavil zvednutý praporek asistenta Hanovského. Dramatická podívaná pokračovala až do závěru a oba týmy byly blízko k rozhodnutí. Hosté se po Látalově akci v 74. minutě dostali do další stoprocentní příležitosti, ale jak Bystroň, tak Čížek proti Vaniakovi opět neuspěli a brzy toho mohli litovat. Reiterův gól sice rozhodčí pro ofsajd ještě neuznali, jenže sedm minut před koncem přišel na rozoraný olomoucký trávník střídající Urbánek a rozhodl. Sotva stačil doběhnout do šestnáctky, přistál před ním po čistém souboji Tumy s Laštůvkou míč, Urbánek se opřel do voleje a ten prošel až do sítě. Hosté se za každou cenu snažili vyrovnat a v nastaveném čase se vydal do šestnáctky soupeře i brankář Laštůvka, ale po nesportovním gestu směrem k pomeznímu rozhodčímu Hanovskému uviděl druhou žlutou kartu a namířil za Matušovičem. Branka: 83. Urbánek. Rozhodčí:Jára - Zlámal, Hanovský. ŽK: R. Hubník - Matušovič, P. Besta, Laštůvka. ČK: 64. Matušovič, 90. Laštůvka. Diváci: 5166. Sigma Olomouc:Vaniak - Randa, R. Hubník (75. Špiláček), Kučera, Caha - Zbožínek, Siegl, Kováč, Černý (83. Urbánek) - Vlček (70. Tuma), Reiter. Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, P. Besta, Drozd - Látal, Lička (71. Dvorník), Matušovič, Bystroň (90. Raška), Čížek - Svěrkoš (90. Varadi). Zdroj: čtk