Také "U17" remizovala na Spartě

23.03.2009 / A tým

V další kole zajížděli hráči Sigmy na hřiště prvního celku 1. DL Sparty, kde za krásného slunného počasí odehráli hodně nešťastný zápas. Hned ve 2. minutě netrefí na 11 m hráč Plšek odkop, a tak již není problém pro Krejčího, aby pohodlně skóroval. V 9. minutě to s hosty vypadá ještě hůře, kdy Jeřábek nakopne míč z 33 m a ten se tak nešťastně otře o záda Bednáře, že plachtící míč zapadne přesně do horního růžku hostující branky. To je však ještě kromě akce z 34. minuty, kdy při zahrávání standardní situace uklouzne na polovině hřiště Chrastina, a domácí se ve třech hráčích řítí sami na jediného obránce Sigmy, ale svůj útok zakončí střelou těsně mimo, jsou jediné akce prvního poločasu ze strany domácích. Zato hráči Sigmy tentokráte nepoleví ve své aktivitě a v 13. minutě se sám řítí na domácí branku Rolnic, ale z očí do očí s domácím brankářem nedokáže tohoto brankáře ani nadvakrát překonat. Ve 20. minutě posílá dlouhý míč po lajně Talián, kde se ho zmocní Rolnic, který naved míč na střed hřiště a posílá míč Plškovi, který nadvakrát přehazuje ležícího gólmana domácích a Sigma tak snižuje náskok Sparty. Ve 23. minutě centruje z přímého kopu míč Maděrka a propadený míč 5 m od brankové čáry zakončuje nejdříve Plšek střelou do břevna a odražený míč opět nachází hráče Sigmy Hálu a ten také směřuje svou střelu do břevna a míč se následně odráží ven z branky. Jako by té smůly již nebylo dost, tak ve 32. minutě musí střídat stoper Sigmy Bednář, který při souboji o míč si narazil pravé koleno tak nešťastně, že nemůže pokračovat ve hře. Ve 37. minutě nachází přetažený centr Rolince, který však uklízí míč z hranice malého vápna jen do nohou gólmana Sparty. Těmito šancemi končí první poločas. Hned ve druhém poločase se hosté kýženého gólu zaslouženě dočkají, když ve 42. minutě centruje Maděrka míč z 35 m a Nešický hlavou prodlužuje tento centr do branky Sparty, který zapadne přesně do rohu branky. V 50. minutě opět běží sám na brankáře domácích Rolnic, ale opět zakončuje svůj únik jen střelou do rukavic gólmana hostů. V 53. a 57. minutě se domácí dostanou ke dvěma střelám ze střední vzdálenosti, se kterými si však dobře chytající gólman Sigmy Reichl poradí. V 71. minutě opět uklízí propadený míč Schmidt za již překonaného bezmocného gólmana Sparty, ale z brankové čáry hosty spasí od pohromy Tomášek, když tuto střelu vykopává z prázdné branky. Následně se hra přelévá z jedné strany na druhou, ale již bez nějakého gólového efektu a tak si hosté odváží alespoň bod z hřiště soupeře, bohužel však i přes skutečnost, že byli jednoznačně lepším celkem od 10. minuty než hráči Sparty. 18. kolo 1. DL MD „U17“ AC Sparta Praha- SK Sigma Olomouc 2:2 (2:1) Sestava: Reichl - Hála, Bednářn (32. Nešický), Maděrka, Talián - Chrastina, Plšek (63. Jakubec) - Kostorek, Rolnic, Kuřil (53. Benýšek) - Novotný (55. Schmidt). Trenér Michal Coufal Branky: 20. Plšek, 42. Nešický; ŽK: 35. Kostorek, 80. Rolinc V dalším kole přivítají hráči Sigmy tým 1. FC Slovácko a to v sobotu 28. března 2009 od 13:15 hod. Libor Skopalík