Tipsport liga – Sigma je ve finále

29.01.2011 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou po roce znovu ve finále zimní Tipsport ligy. V semifinálovém utkání porazili v pražském Edenu Ústí nad Labem. Soupeřem v boji o prvenství budou Modré lavině Zlaté Moravce. Finále se hraje v neděli 30. ledna od 14.00. Od začátku zápasu byla aktivnější Sigma a měla častěji v držení míč. Ve 22. minutě skóroval Schulmeister, ale pro těsný ofsajd branka neplatila. Tři minuty před přestávkou už se Hanáci radovali. Bajer centroval zleva a Schulmeister se na zadní tyčce hlavou trefil přesně. Na začátku druhého poločasu vybojoval výtečně hrající Schulmeister míč v souboji s gólmanem Ústí. V šanci se ocitl Navrátil, ale opuštěnou bránu minul. Vzápětí šel Navrátil sám na gólmana, ale nepřelstil ho. O minutku později Schulmeister našel centrem zprava Doležala, který zamířil přesně k pravé tyčce a bylo to o dva. Další branky už Sigma nepřidala, i když šancí měla dost. "Je to pořád ještě příprava. Bylo to dobré utkání, vítězství nás těší. Stejně jako výkon mladých hráčů, hodně znát byli útočníci Schulmeister a Doležal," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Do Prahy s výpravou neodcestovali lehce zranění Michal Ordoš, Michal Hubník, Pavel Šultes, Pavel Dreksa, Radim Kučera a Jakub Petr. SK Sigma Olomouc – Ústí nad Labem 2:0 (1:0) Branky: 42. Schulmeister, 48. Doležal. SK Sigma: Blaha – Janotka, Murin (46. Škerle), Koutný, Vepřek (54. Machalický) – Přikryl (46. Doležal), Hořava (71. M. Pospíšil), Rossi, Bajer – Schulmeister (78. Hála), Navrátil (64. Tomeček). Trenér Zdeněk Psotka. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc