Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Tomeček dal proti Lucku hattrick

08.02.2011 / A tým

Ve třetím utkání na herním soustředění v Turecku nastoupil tým SK Sigma Olomouc proti ukrajinskému FK Volyň Luck. V tomto zápase už chyběli reprezentanti Michal Hubník a Tomáš Hořava. V prvních dvou zápasech na soustředění Sigma musela dohánět, nyní to bylo naopak, šla do vedení. V 11. minutě se prosadil Pavel Šultes. O dvanáct minut později zvýšil na 2:0 Václav Tomeček. Ukrajincům se podařilo sedm minut před přestávkou snížit. Do druhého poločasu poslal trenér Zdeněk Psotka osm čerstvých hráčů. Na hřišti z prvopoločasové sestavy zůstal i Václav Tomeček. A těsně po pauze právě on vstřelil dvě branky. Pátý gól zápasu přidal tři minuty před koncem Jan Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka mohl být po utkání spokojen s produktivitou svého týmu. "V první čtvrthodince jsme měli mnoho šancí, mohlo to být rychle klidně pět nula. Soupeř měl v mužstvo hodně vysokých hráčů, takže dost hrozil ze standardek. To platilo především pro druhý poločas," řekl Zdeněk Psotka. "Zápas se nám povedl, hráli jsme dobře v přechodové fázi, i když hřiště tentokrát bylo trošku hrbolaté, nebylo tak dobré, jak to, na kterém trénujeme," uvedl Psotka. V zápase proti Lucku řádil Václav Tomeček (1991). Hráč, kteréhi si trenér Psotka vytáhl do přípravy z juniorky, vstřelil tři branky. "A to měl ještě minimálně další dvě tutové šance," řekl Psotka. "Proti Lucku dostali větší prostor Tomeček s Pospíšilem. A prokázali, že jsou talentovaní. Venca Tomeček se dokázal prosazovat svou rychlostí," poznamenal kouč našeho týmu. Dobrý výkon i výsledek mu ale zkazila jedna věc. "Jediným negativem je zranění Kuby Petra, jak vážné to bude teprve uvidíme," řekl Psotka. Další utkání hraje SK Sigma ve čtvrtek 10. února proti ruskému týmu Volga Nižnij Novgorod od 15.30 tureckého času. SK Sigma Olomouc – Volyň Luck 5:1 (2:1) Branky: 23, 47. a 50. Tomeček, 11. Šultes, 87. Schulmeister. SK Sigma: 1. poločas: Lovásik – Koutný, Dreksa, Škerle, Machalický – Přikryl, Pospíšil, Rossi, Tomeček – Petr, Šultes. 2. pol.: Lovásik – Janotka, Murin, Kučera, Vepřek – Pospíšil, Ordoš, Bajer – Tomeček (76. Šultes), Schulmeister, Doležal. Trenér Zdeněk Psotka.

| 23.02.2017
První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden