Trenér Pivarník podruhé ve finále

26.01.2013 / A tým

Podruhé za sebou se trenér Roman Pivarník probojoval do finále Tipsport ligy. Loni tuto soutěž vyhrál s Jihlavou, nyní se do duelu o prvenství dostal s týmem SK Sigma Olomouc. A Modrá lavina Tipsport ligu vyhrála před dvěma lety. V semifinále porazila Sigma Jihlavu 3:1 (2:1). Jak hodnotíte semifinálový zápas Tipsport ligy proti Jihlavě? Myslím, že jsme to zvládli velmi dobře. Byla škoda, že terén byl hodně složitý a těžký. Jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout. Přijeli jsme jen se třinácti hráči, druhá skupina bude hrát zítra. Co se týče utkání, dokázali jsme být zase kombinačně na výši, dokázali jsme dát góly a vytvářet si šance. Bylo vidět, že obě mužstva nechtějí zápas vypustit a přistoupila k tomu s maximálním zaujetím. Na Jihlavě bylo vidět, že prohrát nechce, bylo tam ve druhém poločase z její strany trošičku více agresivity. Zápas jsme zvládli herně, gólově, takticky i morálně. Ve finále Tipsport ligy jste podruhé za sebou, loni jste tuto soutěž vyhrál s Jihlavou. Čím to je, že se vám v této soutěži takto daří? Těžko říct. Samozřejmě přípravu nikdy nepřeceňuju, každý trenér si jde nějakou svoji cestou. My jsme v úvodu přípravy také střídali týmy po poločase, poslední dvě utkání už hráči odehráli po šedesáti a třicet minutách, pak si to prohodili. Jsme také v jiné situaci jako například Jihlava, hráče nezkoušíme, máme svůj kádr, mužstvo, které znám a které je uzavřené. Jedna skupina hrála proti Jihlavě dnes, druhá bude zítra proti Slavii. Pak hrajeme proti HFK doma, tam opět budou hrát dvě mužstva po poločase, bude to poslední zápas na umělé trávě, tak aby se nikdo nezranil. A potom už vyrazíme do Turecka, kam už pojedeme ladit základní sestavu. V Tipsport lize mi to do finále vyšlo dva roky po sobě, jak s Jihlavou loni, tak letos se Sigmou. Myslím, že máme kvalitu na to, abychom dokázali dojít do semifinále, pak už je to o tom kdo s koho. Přípravu nepřeceňujete ani nepodceňujete, ale jistě pozitivní je, že pořád dáváte góly. Je to důležité. Hráli jsme proti ligovému mužstvu, dostali jsme jen jednu branku, takže i vzadu to bylo dobré. Góly jsme dali, vytvořili si i další šance, takže myslím, že to bylo dobré. O trofej bude hrát proti Slavii Praha, to je shodou okolností první soupeř Sigmy v jarní části sezony. Myslím, že to pro žádného trenéra moc příjemní není. Jihlavu máme ve třetím jarním kole, proti Slavii začínáme. Jako trenéři se takovým konfrontacím většinou vyhýbáme v přípravě těsně před ligou. Ale budou to samozřejmě naprosto odlišné zápasy, na jiném terénu, zítra proti Slavii budeme hrát s odlišnou jedenáctkou, ve které budou i hráči z naší juniorky.