Trenér Psotka po Teplicích

04.11.2008 / A tým

Ofenzivní koncert. I tak by se dal bez nadsázky nazvat výkon fotbalistů SK Sigma Olomouc v utkání 12. kola Gambrinus ligy. Hanáci hráli v Teplicích a na hřišti kralovali. Soupeře přestříleli 11 ku 1. A domácí mohli být rádi, že nakonec prohráli jen 0:1. „Chceme v Teplicích bodovat,“ nebo „Venku jsme vyhráli naposledy v prvním kole a rok jako v minulé sezoně, na to čekat nechceme“. To tvrdil trenér Sigmy Zdeněk Psotka před utkáním. Možná pro někoho přehnaně odvážné výroky ovšem kouč Olomouce potvrdil i činem. V Teplicích poslal do hry hodně ofenzivní sestavu, z vyloženě defenzivních hráčů byli na hřišti jen tři. A podle toho to i vypadalo. Od první minuty se na ve žlutých dresech hrající domácí valil v podání modré laviny jeden útok za druhým. V Teplicích jste získali tři body, takže jste maximálně spokojený? Můžu být naprosto spokojený. Zejména v prvním poločase jsme dominovali na hřišti. Hráli jsme velice dobře kombinačně, vytvářeli jsme si i šance. Bohužel jsme nebyli produktivní. Ve druhém poločase už se hra trošku vyrovnala. Domácí hráli jednoduše, byli nebezpeční ze standardních situací, na což jsme byli připravení. Nám se povedlo dát gól ze standardní situace, ale bohužel se nám nepovedlo z brejkových situací přidat druhou pojišťovací branku, takže závěr byl takový hektičtější. Ale jsem obrovsky spokojený hlavně s předvedenou hrou v prvním poločase. Před zápasem jste musel řešit složení stoperské dvojice. Byl to velký problém? Na lavičce jste měl dorostence Ondřeje Murina. Nastoupili tam Darko Šuškavčevič s Martinem Komárkem. Ti spolu hráli v úvodu sezony, takže to problém nebyl. Problém by byl, kdyby se některému z těch dvou něco stalo, tak pak už jsme tam měli nachystaného jenom dorostence Murina. Předpokládal jste, že vyhrajete tak nahladko? To v žádném případě nebylo nahladko. Výsledek byl jedna nula. Ale určitě jsem velmi spokojený s prvním poločasem. Protože v tom se nám podařila spousta kombinačních akcí. Všichni tři hráči uprostřed – Melinho, Mara Kaščák i Tomáš Hořava – se nabízeli. Byla tam spousta kvalitních přihrávek, dostávali jsme se do střeleckých příležitostí. Pořád jsme ale ty velké tutovky neproměňovali. Druhý poločas už byl víc rozkouskovaný a o pracovitosti. Ale jsme rád, že jsme v těch kritických momentech byli schopni přidržet míč, že jsme neplašili a uhráli to. Což nám chybělo třeba v utkání s Brnem. Do hráčů už se konečně dostalo to, že jsme zachovali klid, přidrželi míč a znovu rozehráli. Když byla situace složitá, tak jsme znovu volili jistější rozehrávku a šli jsme do jakoby jistější kombinace. To byl v tomto utkání diametrální rozdíl mezi mužstvy. A měli jste z toho spoustu šancí. Bohužel jsme jich zase mnoho neproměnili. Je to pořád naše bolest, produktivita je stále malá. Ale zase se na to pěkně dívá. No, myslím si, že pro diváky to musel být z naší strany krásný fotbal. Já jsme se chvílemi, v uvozovkách, kochal tím fotbalem, co jsme hráli v prvním poločase (úsměv). Řekl jste, že to nebylo nahladko. Ovšem kdyby domácí prohráli nula čtyři, tak nemohli říct ani ň. Určitě jsme měli šancí hodně. Brankář Belic domácí podržel, ať už to bylo za bezbrankového stavu nebo když už jsme pak vedli. Teplice měly hodně nebezpečné standardky. My jsme dnes neměli některé vysoké hráče, takže jsme tam neměli takovou sílu. O to víc si cením toho, že jsme to v defenzivě zvládli a v ofenzivě dali gól.