Trenér Uličný vytáhl z obrany trumf jménem Kučera

11.05.2003 / A tým

Trenér Uličný vytáhl z obrany trumf jménem Kučera V přímém souboji o záchranu porazili fotbalisté Olomouce pražské Bohemians a s největší pravděpodobností si zajistili ligovou příslušnost i pro příští ročník. Trenéru Uličnému vyšel tah s vysunutím obránce Kučery, který vstřelil dva góly. Hráči Bohemians začali hrát aktivněji až za stavu 0:2, snížili na rozdíl jednoho gólu a měli ještě gólové šance v závěru. Celkově však svým výkonem ukázali, že jsou blízko sestupu. SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 3:1 (1:0) Po oboustranně opatrném úvodu, kdy hosté dokázali držet s domácími krok, to byl Kisel z dálky, který jen těsně minul pravou tyč Vaniakovy branky. Ve 24. minutě zahrál Třasák v souboji s Vlčkem rukou a z přímého kopu z hranice vápna poslal Caha z ostrého úhlu míč před branku a Kučera jej stočil do sítě. I po gólu trpěla hra domácích častými nepřesnostmi. Do šancí se ještě dostal Hubník, ale mířil hlavou vedle. Potom si dvakrát vzal slovo Vlček, který sice dokázal uniknout obraně hostí po pravé straně, ale střílel vysoko nad branku. V závěru poločasu ještě po standardce se dostal k míči Rojka, ale z otočky trefil pouze brankáře.. V 53. minutě unikl po pravé straně opět Vlček, jeho centr zastavil Obermajer tak nešťastně, že ztlumil míč přímo na nohu zcela volného Rojky, pro kterého nebylo problémem dopravit míč do prázdné branky. Na dvoubrankové vedení domácích reagoval trenér Bohemians Dušan Uhrin dvojím střídáním a do hry se dostali Koukal s Klinkou. A byl to právě druhý jmenovaný, který po dvou minutách pobytu na hřišti snížil na 2:1. Klinka po centru hlavičkoval do pravé Vaniakovy tyče, míč se odrazil do levé a zpátky před něho a Klinka měl snadnou úlohu. Stav 2:1 však vydržel pouze devět minut: v 70. minutě po Cahově rohovém kopu dosáhl Kučera u vzdálené tyče na míč a poslal ho potřetí za záda brankáře Holce. V 85. minutě byli blízko gólu hráči Bohemians, ale Kiselovu bombu z přímého kopu vyrazil Vaniak na roh a potom Obermajer zblízka a Rajnoch trefili jen břevno domácí branky.Závěrečná pětiminutovka už patřil ajasně domácím. Reiter nejprve z malého vápna trefil brankáře, pak Kováč minul odkrytou branku a stejně dopadl v poslední akci celého duelu i Reiter. Branky: 24. a 70. Kučera, 53. Rojka - 61. Klinka. Rozhodčí:Liba - Hranický, Mika. Diváků: 4189. Olomouc: Vaniak - Zbožínek, Rozehnal, Hubník, Caha - Vlček (88. Hudec), Špiláček (60. Ševela), Kováč, Kučera - Reiter, Rojka (66. Vyskočil). Trenér Petr Uličný. Bohemians: Holec - Janáček, Obermajer, Kozel, Třasák - Kisel, Rajnoch, Obajdin (78. Polodna), Zoubek (58. Koukal) - Bednář, Baláž (58. Klinka). Trenér Dušan Uhrin ml. Zdroj: čtk

| 23.05.2017
| 22.05.2017
Tým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítězeTým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítěze
Sigma na závěr s remízou a ceremoniálemSigma na závěr s remízou a ceremoniálem
| 21.05.2017
Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
Přijďte se vyfotit s pohárem pro vítězePřijďte se vyfotit s pohárem pro vítěze
Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!
| 19.05.2017
29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě
Upřesnění informací o předprodeji na další zápas SK SigmaUpřesnění informací o předprodeji na další zápas SK Sigma