Tři body zůstaly doma

24.03.2005 / Od fanoušků

Naše Sigma si v neděli připsala již druhé domácí vítězství v jarní části sezóny. Po podzimní předehrávce, kdy Sigma porazila po nedobrém výkonu Slovácko 1:0, porazila stejným výsledkem Zlín, ale výkon olomouckých hráčů byl o poznání lepší. Obzvláště v prvním poločase hrála Sigma velmi pohledný fotbal s řadou šancí. Ve druhém poločase se hra přiblížila standardu z konce podzimu, ale protože Sigma vedla, mohla si obranný styl hry svým způsobem dovolit. Diváci se však ve druhém poločase spíše nudili. Výborný výkon podal Martin Vaniak, který se nenechal zaskočit občasnými zlínskými pokusy. V osmdesáté třetí minutě chytil střelu Fujerika, který se dostal po chybě Radima Kučery do výborné střelecké pozice před olomouckého Čaroděje. Obrana podala až na malé výjimky výborný výkon. Stoperská dvojice Kučera - Hudec zlínské hráče až na 83. minutu do šance nepustila. Na pravou obranu se postavil při absenci Romana Hubníka Michal Kovář, který na tomto postu odehrál výborné utkání. Pouštěl se i do útočení, ale Randa s Babničem se ofenzivní náladou Míši Kováře nakazit nenechali. Na levé straně obrany se poprvé domácímu publiku představila zimní posila Andrej Pečnik a vůbec si nevedla špatně. Obranné úkoly Andrej do puntíku splnil a spolu s Davidem Kobylíkem hnali Sigmu přes levou stranu do útoku. Olomoucká záložní řada hrála v prvním poločase skvělý fotbal plný rychlých a pohledných kombinací. Středové duo Zbožínek - Špiláček dobře rozdělovalo míče a prosazovali se i útoky středem zálohy. Špiláčkovo obtočení se okolo dvou hráčů a následná narážečka s Michalem Hubníkem bylo nádherné, ovšem akce postrádala přesnou finální přihrávku nebo tvrdé nastřelení míče těsně před bránu, kde se pohybovali domácí i hosté. Za zmínku také stojí vysunutí Michala Hubníka, který obešel i brankáře Baránka, ale do prázdné brány již zasunout nedokázal. V druhém poločase často kombinace vázla. Sigma přestala hrát pozemní kombinační fotbal a naše záložní řada se s vysokými míči nedokázala poprat. Na levou stranu nastoupil David Kobylík a jeho výkon zejména v prvním poločase byl vynikající. Již ve čtvrté minutě zamotal hlavu jednomu ze zlínských obránců a vybojoval rohový kop. První se ještě neujal, ale druhý poslal přesně na hlavu Radima Kučery, který vsítil první, ale bohužel i poslední gól zápasu. Kobylík však po celý první poločas předváděl vynikající fotbal. Výborně se doplňoval s Andrejem Pečnikem, jejich kombinace často bavily diváky nejen na východní tribuně. Ve druhém poločase polevil celý tým, tedy i David Kobylík. V závěru zápasu však dobře vysunul Radima Königa, který trefil vybíhajícího Baránka. Celá šance skončila Bednářovým překopnutím prázdné brány. Napravo hrající Tomáš Randa si nevybral asi nejlepší den. Často kazil, špatně přihrával, útočná snaha Randovy strany zaostala za svižnými výpady strany levé. Jak již pan Uličný řekl, útočníkům se tentokrát nedařilo. Michal Hubník svou šanci ze čtrnácté minuty spálil a do dalších šancí se nedostal ani Peter Babnič. Celkově mi přišel náš útok hodně bezzubý. Aleš Bednář, který v 66. minutě vystřídal Michala Hubníka útok nijak nerozhýbal, svoji jedinou šanci v závěru zápasu zahodil. Snad se útočná hra s uzdravením Luboše Reitera zlepší. Na hřišti se ještě objevili Radim König (83. min.) a Aleš Škerle (78. min.). Z průměru olomouckých nijak nevynikli. Aleš se postavil do středu zálohy a Radim König si na chvíli zahrál v útoku.

Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!