Tři body zůstaly na Hané!

14.09.2013 / A tým

V osmém kole Gambrinus ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Jihlavě. Trenér Martin Kotůlek musel udělat se složení základní sestavy několik změn. Hrát v základu nemohli Martin Šindelář ani Pavel Dreksa, oba vzhledem ke zdravotním potížím. Před utkáním Andrův stadion držel minutu ticha za tragicky zesnulého Marka Špilára, bývalého hráče SK Sigma Olomouc. Čest jeho památce! Poprvé v této sezoně nastoupil v olomoucké bráně Martin Blaha. A zasahovat muset ve 4. minutě po jihlavskému rohu, míč dobře vyrazil. Sigma odpověděla záhy, rohový kop v 7. minutě skončil nepřesnou hlavičkou, stejně dopadla i rána Ordoše zdálky o dvě minuty později. Ve 12. minutě hlavičkoval Ordoš kousek vedle pravé tyčky. Za další dvě minuty poslal hosty do vedení Koloušek. O čtyři minutky později mohlo být srovnáno, brankáři hostů vypadl míč z rukavic po centru Vepřka, ale Doležal nestačil usměrnit. Ve 27.minutě sebral jihlavský gólman Javůrkův centr Ordošovi z hlavy. Za dalších pět minut to vyšlo. Rohový kop Javůrka usměrnil hlavou do brány Karaš. Z dalších akcí už se neujala žádná, takže poločas skončil nerozhodně. Ve 47. minutě měl gól na hlavě Koutný, po rohovém kopu těsně minul levou tyčku. Z dalších tří hanáckých rohů v krátkém sledu byly před jihlavskou bránou závary, ale stav se neměnil. V 57. minutě sudí Orel přehlédl faul na Housku dva metry před vápnem. Hosté toho využili, vyrazili do brejku, ale brankář Blaha si proti Harbovi poradil. V 62. minutě šla Sigma do vedení. Za obranu vyplul Navrátil, kterého vysunul luxusní příhrou Ordoš. Navrátil na sebe natáhl beka i brankáře, přihrál Doležalovi, který dával do prázdné. V 66. minutě šli hosté do přečíslení, brankář Blaha byl opět na místě a míč vyrazil! Za dalších deset hosté srovnali a v 76. minutě šlo do vedení. V 83. minutě bylo srovnáno na 3:3. Po přímém kopu se trefil Karaš. Sigma bojovala, hrálo se nahoru dolů. A v nastaveném čase dala čtvrtou branku. Po brejku se prosadil Doležal. A tři body zůstaly na Hané! SK Sigma Olomouc – Vysočina Jihlava 4:3 (1:1) Branka: 32. a 83. Karaš, 62. a 90. + 1 Doležal - 14. Koloušek, 74. Jánoš, 76. Masopust. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Zeman. ŽK: Karaš, Ordoš, Vepřek – Vaculík, Karlík, Josl. Diváci: 3752. SK Sigma : Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek – Karaš, Ordoš, Houska (89. Varadi) – Navrátil (68. Schulmeister), Doležal, Javůrek (74. Falta). Trenér Martin Kotůlek. Jihlava: Hanuš – Marek (74. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (87. Kliment) – Masopust, Koloušek, Jánoš, Karílk, Vaculík (83. Kopic) – Harba Trenér František Komňacký. Střely na: 8:10 Střely vedle: 5:5 Rohy: 8:9 Fauly: 8:19 Ofsajdy: 1:4 Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +