Turecko - den čtvrtý

05.02.2009 / A tým

(aktualizováno o fotogalerii) Máme za sebou druhý zápas zde v Turecku s konečným stavem 1:1, když o výsledku rozhodly branky z prvního poločasu. Utkání se hrálo na hřišti o rozměrech 110x65m a jako všechny ostatní plochy, tak i tato byla velmi dobrém stavu. Ovšem ještě se vrátím k dopolednímu tréninku, který jsme v čase 9:30 absolvovali na hlavním hřišti v areálu Hotelu Arcadia (viz. foto). Trenér se konečně mohl věnovat i taktickým věcem, protože hřiště je odděleno od ostatních tribunkou, která poskytuje tady trénujícím týmům soukromí. Drobné šrámy z minulého zápasu nedovolili nastoupit proti svým krajanům z východního Slovenska Ladislavovi Onofrejovi. Naopak ke svému prvnímu utkání za „A“ tým Sigmy Olomouc nastoupil Václav Vašíček. Na utkání se byl po svém příletu 4.2. podívat také sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček a přijel se podívat také realizační tým Mladé Boleslavi, v čele s Pavlem Hapalem. Náš tým nastoupil do utkání v této sestavě: Lovásik – Janotka, Šuškavčevič (46.Škerle), Ulma, Heidenreich – Nepožitek (55.Hořava), Štětina (70.Nuc) – Štěpán (86.Vašíček), Petr (66.Ordoš), Machalický – Vašíček (46.Kobylík). Zpočátku se obě mužstva pouze oťukávala a do první šance se až ve 14. minutě dostával po vyhraném osobním souboji Machalický, po prodloužení dlouhého míče od Darka Šuškavče Vašíčkem, ale situaci vyřešil zbrkle a tak z toho byl pouze rohový kop, který skončil zblokovanou střelou Nepožitka. Za tři minuty měly první šanci i Košice, když po skákavé malé domů od Jakuba Heidenreicha, hlavičkoval útočník soupeře těsně mimo. V naší hře chyběla větší rozvaha a klid, z čehož pramenily nepřesné přihrávky a zbytečné ztráty míče. Po autovém vhazování Heidenreicha a špatném zpracování Vašíčka se do brejku dostaly Košice, když první centr proletěl šestnáctkou, ale opakovaný již skončil brankou, když hráči Sigmy si nerozebrali hráče a soupeř z východního Slovenska se dostal do jednobrankového vedení, 0:1. V 31. minutě měly Košice další příležitost, když při jejich křížném balonu zaspal Heidenreich, ale Lovásik zachránil. Košice se dále snažily překonat naši obranu hlavně pomocí dlouhých nakopávaných míčů, zatím co my jsme se pokoušeli dostat se k soupeřově brance kombinací po zemi, když se po narážečce vyměnil míč Nepožitek s Petrem, ale prvně jmenovaný se připravil o možnost jít sám na brankáře špatným převzetím míče. Ale ve 41. minutě bylo vyrovnáno, když Nepožitek využil špatnou rozehrávku Košic a poslal do sólového nájezdu Janotku, který s přehledem proměnil - 1:1. Košice se už do konce poločasu nedostaly do šance, ale my jsme měli ještě dvě možností, kdy Heidenreich tvrdou střelou z hranice šestnáctky trefil jen brankáře. Jako druhý, který zkoušel dát gól byl Nepožitek, jenž si všiml vyběhnutého brankáře, ale nemířil přesně a tak 1. poločas skončil výsledkem 1:1. Do druhého poločasu trenér Psotka udělal dvě změny, když na hřiště přišel David Kobylík za Václava Vašíčka a Aleš Škerle za Darka Šuškavčeviče. Druhý poločas zápasu neměl příliš velkou úroveň, ať už to bylo tím, že tempo utkání nebylo příliš vysoké a tak za zmínku stojí snad jen příležitost Štěpána, který míč netrefil přesně po centru Machalického. V 73.minutě nebezpečně střílel Hořava, ale o kousek minul soupeřovu branku. Co se týká našeho soupeře,tak ten měl jednu nebezpečnou možnost, ale Tomáš Lovásik zachránil. Ovšem v 83. měly Košice zahrávat pokutový kop, ale rozhodčí tento zákrok přehlédl. A tak zřejmě za největší pozitivum tohoto utkání můžeme považovat nastoupení Michala Ordoše, který se vrátil do zápasového zatížení po zranění. Utkání mělo svou kvalitu, protože v týmu MFK Košice působí dva reprezentanti Srbska, kteří patřili k jejich nejlepším hráčům. Zítra nás čeká jeden trénink a odpoledne je na programu volno. Hezký večer do Olomouce.