U 17 - festival promarněných šancí

15.09.2011 / A tým

V předehrávce 15. kola hrál tým SK Sigma Olomouc U 17 v Řepčíně proti Výškovu. Domácí opět jednoznačnou převahu a vysoko vyhráli. Ve 4. minutě poslal středem Kalvach míč na Bzirského, který z 16 m prostřelil brankáře hostů. Ve 23. minutě Nedoma posunul míč na Kalvacha, který střelou z 25 m nedal zasáhnout hostujícímu brankáři. Ve 26. minutě hasil na brankové čáře Nedoma akci Holáska, který přehodil vybíhajícího domácího brankáře. Ve 40. minutě zahrál Baculák přímý kop, který vyrazil brankář hostů jen do břevna, od kterého se snesl míč k Chorému, který rozvlnil síť po třetí. Druhý poločas byl již plně v režii domácích. Ve 42. minutě, po dobývání hostující branky, poslal přízemní centr Fišer na Kalvacha, který skóroval. Po nastřelené brankové konstrukci Kalvachem se prosadil v 54. minutě Bzirský, kterého uvolnil Šteigl. V 66. minutě opět dvakrát zazvonila tyč hostující branky po střelách Žáka a Bzirského. V 69. minutě centroval Reichl, Kamený hlavou prodloužil míč na Baculáka, který zakončil celou akci střelou na zadní tyč. V 78. minutě centroval Kopřiva, míč přistrčil Kamený přesně na nohu Reichla, který vymetl střelou šibenici hostující branky. V 79. minutě předvedli domácí stejnou akci včetně zakončení Kalvacha, který „vymetl pavouky z šibenice“ a zkompletoval tím hattrick. „Po jednoznačné převaze po celou dobu utkání jsme s přehledem zvítězili. Jen je si třeba položit důraznou otázku v jaké míře nám takto nastavená soutěž prospívá,“ řekl trenér Ivo Gregovský. Příští kolo hráči Sigmy zajíždí v neděli 18. září 2011 do Jihlavy, kde se od 11 hod. se utkají s domácími. V Řepčíně se Hanáci představí v neděli 25. září 2011, kdy od 12:30 hod. hostí hráče Třebíče. 15. kolo SCM U17-seznam.cz SK Sigma Olomouc U 17 - SK ROSTEX Vyškov 8:0 (3:0) Branky: 23., 42. a 79. Kalvach, 4. a 54. Bzirský, 40. Chorý, 69. Baculák, 78. Reichl. ŽK: 74. Žák - 19. Hradil, 26. Klika, 45. Jeřábek. SK Sigma U 17: Havlíček - Vichta (41. Šulák), Nedoma, Baculák, Stryk (41. Reichl) - Jemelka (41. Fišer), Kalvach, Bzirský (61. Kamený), Šteigl (64. Kopřiva) - Chorý (41. Žák), Dluhý-Smith. Trenér Ivo Gregovský.