U 19: Ze Sparty pouze s bodem

22.03.2009 / SCM

18. CDL AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 39. – 19. Chlebek Sestava: Šustr – Přikryl, Heinz, Murin, Koutný – Šindelář, Navrátil, Pospíšil - Šuráň, Vašíček, Chlebek (70. Pančochář). Trenér: Mgr. Václav Jílek Možná, že nadpis zní trochu neskromně, zvláště pak když naši dorostenci nastupovali na půdě prvního celku tabulky, po průběhu zápasu je však remíza jednoznačným zklamáním. Do Prahy odjížděla Sigma s vědomím, že pokud zvítězí, tak se v tabulce bodově dotáhne na svého sparťanského soka. Výkonu týmu nelze mnoho vytknout, díky aktivní kombinační hře si vytvářela Sigma množství šancí, s jejich proměňováním však byla na štíru. Tak zůstalo nevyužito v první půli pět, v druhé půli pak dalších šest (!!!) opravdu vyložených šancí. Kromě středních stoperů byli ve výborných pozicích všichni hráči družstva včetně krajních obránců Koutného a Přikryla, gólová radost však přišla pouze jednou v 19. minutě. To se ve vápně nejlépe orientoval Navrátil, jeho prudkou střelu ještě zastavila tyč, ale pohotové dorážce Chlebka už nebránilo nic v cestě do sítě – 1:0. Domácí vyrovnali šest minut před pauzou tečovanou střelou z hranice velkého vápna, na kterou brankář Šustr neměl šanci reagovat – 1:1. I když domácí často hrozili nebezpečnou útočnou dvojicí Krč – Putz, na kterou si museli zadáci Sigmy dávat velký pozor, patřila převážná většina utkání fotbalistům z Olomouce, kteří se o jasné vítězství připravili pouze svou bídnou produktivitou. Příští utkání sehraje Sigma v sobotu, 28.3., v 11.00h v Řepčíně proti 1.FC Slovácko.