Permanentní vstupenky na sezonu 2018/2019 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

U10 vybojovala na Slovensku stříbro

13.01.2010 / Sportovní třídy

V Nitře se o tomto víkendu sešla konkurence 15-ti týmů z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Maďarska na dvoudenním turnaji VizTec Slovakia Cup. Náš tým pod vedením trenéra Novosada musel nejdříve přežít katastrofální cestu do Nitry, která se protáhla na 6 hodin, a chlapci se dostali do postelí až v 11hod. Přesto jsme turnaj začali velice dobře. V zápase s Banskou Bystricí jsme se brzy ujali vedení 3:0, a i když soupeř hru vyrovnal a dokázal snížit, kluci si zápas pohlídali a vyhráli 4:2. V druhém zápase s Nitrou jsme vsadili příliš na defenzivní taktiku a v zápase, který byl téměř bez šancí, jsme prohráli brankou z trestného kopu 0:1. Po tomto utkání jsme se opět vrátili ke své hře a celkem jednoznačně porazili Česko-německou fotbalovou školu 6:1. V posledním utkání nás čekal tým Linze. Hráči až příliš sledovali špatné výsledky tohoto týmu a přes řadu šancí jsme se protrápili k těsné výhře 1:0. Ze skupiny jsme postoupili do finálové části jako druzí a započítaly se nám 3 body. V sobotu nás ještě čekal jeden zápas finálové skupiny. Bohužel to bylo až poslední utkání večera, a tak jsme čtyřhodinovou pauzu strávili odpočinkem na hotelu. K zápasu se Spartou 2 naši borci přistoupili velice zodpovědně a hráče soupeře téměř k ničemu nepustili. Sami dokázali na 100% využít obě příležitosti, které se jim naskytly, a vyhráli 2:0. Ráno jsme začínali s Rapidem Wien. Kluci se soupeře nezalekli a velice kvalitní hrou si vypracovali řadu šancí. Bohužel tentokrát se jim vůbec nedařilo v koncovce a ani ty největší tutovky nedokázali proměnit. Když už to vypadalo na remízu, dokázal Rapid ze skrumáže vstřelit branku, na kterou už jsme nedokázali reagovat, a tak jsme prohráli 0:1. V dalším zápase jsme narazili na druhý tým Sparty. Ve vyrovnaném utkání jsme si nedokázali vypracovat větší šanci a remizovali 0:0. V té chvíli naše vyhlídky na medaili nebyly příliš velké. Mužstva ve finálové časti byla hodně vyrovnaná a navzájem si brala body. Proto se turnaj velice zamotával a nakonec se o medaile hrálo až do samého závěru. Pokud jsme chtěli pomýšlet na bednu, museli jsme obě poslední utkání vyhrát. Zápas s Trenčínem jsme začali dobře a šli do vedení. Soupeř však z trestného kopu rychle vyrovnal. Pak se přelévaly šance na obou stranách, až se ujal jeden z našich střeleckých pokusů a my dokázali zvítězit 2:1. V předposledním zápase celého turnaje nás čekala odveta za minulý turnaj v Hluku s týmem Brumova. Karty byly rozdány jasně, vítěz bere stříbro a poražený je pátý. Až tak byla finálová skupina zamotaná. Ve vyrovnaném utkání šel Brumov v polovině zápasu do vedení. Naši hráči dokázali velkou chuť po medaili zúročit v závěru utkání, kdy dvěma góly strhli vítězství na svou stranu. Za výkony, které předváděli v celém turnaji, si zaslouží velkou pochvalu a doufejme, že i je tento úspěch posune dál v jejich sportovním růstu. Znovu bych chtěl poděkovat hlavně lidem kolem týmu FA Nitra, kteří tento turnaj zorganizovali, protože byl po všech stránkách naprosto perfektně připraven a díky tomu umožnili všem prožít fantastický fotbalový víkend. Kompletní výsledky turnaje naleznete na www.sigmafotbal2000.cz Zápasy Sigmy Olomouc: SK Sigma Olomouc - FK Dukla Banská Bystrica 4:2 Střelci branek: Galus(Grečmal), Grečmal, Řípa(Galus), Langr SK Sigma Olomouc - FA Nitra 0:1 Střelci branek: SK Sigma Olomouc - Deutsch-Tschechische 6:1 Střelci branek: Galus(Grečmal), Grečmal, Beňa, Galus, Řípa, Řípa(Langr) SK Sigma Olomouc - SV Urfahr 1912 Linz 1:0 Střelci branek: Grečmal Zápasy finálové skupiny: SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2 2:0 Střelci branek: Grečmal 2 SK Sigma Olomouc - SK Rapid Wien 0:1 Střelci branek: SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1 0:0 Střelci branek: SK Sigma Olomouc - AS Trenčín 2:1 Střelci branek: Grečmal, Galus SK Sigma Olomouc - FC Elseremo Brumov 2:1 Střelci branek: Grečmal, Grečmal(Řípa) Konečné pořadí turnaje: 1. SK Rapid Wien 2. SK Sigma Olomouc 3. AC Sparta Praha 1 4. AS Trenčín 5. FC Elseremo Brumov 6. AC Sparta Praha 2 7. FA Nitra 8. FK Dukla Banská Bystrica 9. Deutsch-Tschechische FS 10. ŠK SLovan Bratislava 11. Gyori ETO FC 12. Ujpest FC Budapest 13. MFK Košice 14. FC Vítkovice 15. SV Urfahr 1912 Linz Statistiky našich hráčů: Příjmení a jméno Góly/Přihrávky Grečmal Daniel 8/2 Galus Michal 4/1 Řípa Jakub 3/1 Langer Štěpan 1/1 Beňa Jan 1 Sigmu reprezentovali: Beňa Jan, Boukhatem Karim,Galus Michal, Grečmal Daniel, Langer Štěpán, Řípa Jakub, Skopal Jiří, Slovák Josef, Vybíral Martin Trenér: Jiří NovosadSportovní třídy - další aktuality:

SK Sigma U 10 hrála Hannover cupSK Sigma U 10 hrála Hannover cup
| 12.06.2018
Úspěšná sezona SK Sigma U 13Úspěšná sezona SK Sigma U 13
| 12.06.2018
Sigma U 14 hrála fotbal na náměstíSigma U 14 hrála fotbal na náměstí
| 11.06.2018
Starší žáci vítězili v BrněStarší žáci vítězili v Brně
| 06.06.2018
Starší žáci v předehrávce jasně zvítěziliStarší žáci v předehrávce jasně zvítězili
| 30.05.2018
Útočník Matěj Hadaš skóroval za repre U 15Útočník Matěj Hadaš skóroval za repre U 15
| 24.05.2018
Mladší žáci SK Sigma startovali v NěmeckuMladší žáci SK Sigma startovali v Německu
| 24.05.2018
Patnáctka SK Sigma podlehla LipskuPatnáctka SK Sigma podlehla Lipsku
| 17.05.2018
Patnáctka SK Sigma porazila HerthuPatnáctka SK Sigma porazila Herthu
| 16.05.2018
SK Sigma 2008 úspěšná v těžké konkurenciSK Sigma 2008 úspěšná v těžké konkurenci
| 16.05.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná