U15: Lídrem tabulky je Sigma Olomouc

12.11.2007 / Sportovní třídy

Starší žáci, hrající Moravskoslezskou ligu, uzavřeli první "poločas" soutěže. Na cestě za podzimním titulem porazili v posledním zápase nevyzpytatelný Zlín 6:1. V létě proběhla netradiční příprava. Tři týdny strávili hráči na cestách. Nejprve se zúčastnili turnaje na Slovensku, potom absolvovali krátkou přípravu nedaleko Olomouce, vrcholem pak bylo soustředění v Německu. Zvláště zápasy s německými soupeři prověřily skutečné kvality týmu.
Skvělý start v Opavě předznamenal další vývoj. Chlapci zvládli zápas s nebezpečnou Jihlavou a v dramatické bitvě zdolali Baník Ostrava. Jediný, kdo je mohl připravit o titul, bylo Brno. Remíza však potvrdila umístění Sigmy Olomouc na špici tabulky. (výsledky jednotlivých týmů v podzimních kolech najdete v sekci "výsledky" na našem webu) Zranění, kolísavá výkonnost některých hráčů, ale také překvapivé probuzení skrytých talentů jsou průvodními jevy této věkové kategorie. Hlavní trenér Pavel Tököly byl vcelku spokojený. Pochválil hráče za týmový výkon během sezóny, ale neopomenul zvednout varovně prst. Jaro bude náročné. Čeká nás druhý poločas!! Žáci Sigmy se připravovali na sezonu v Hamburku Žáci 8. a 9. sportovní třídy ZŠ Heyrovského využili pozvání slavného absolventa Miroslava Štěpánka, do tréninkového centra fotbalového klubu Hamburger SV. Odchovanec olomoucké Sigmy Miroslav Štěpánek hraje za juniorský tým Hamburger SV. Je velikou nadějí nejen českého, ale i evropského fotbalu. Tým měl možnost trénovat dvakrát denně na skvělém terénu se špičkovým zázemím. Hlavní trenér Pavel Tököly a jeho asistent Jan Tetera připravovali hráče na dva zápasy se silnými soupeři. Hamburger SV má velice kvalitní žákovský tým. Naši hráči byli překvapeni, když v poločase vedli 4:1. Na západ od našich hranic se ale hraje až do poslední minuty s plným nasazením. Konečný stav 4:4 byl spravedlivým vyjádřením přístupu obou týmů k zápasu. Ani to však nestačilo, aby se naši hráči poučili. V dalším zápase se St. Pauli jsme opět po poločase vedli 3:1. Zvítězili jsme 4:3. Oba zápasy ukázaly, že máme kvalitní tým, ale trenéři nemohli být spokojení. Hráči jsou dobře trénovaní, rezervy pak existují v myšlení hráčů. Úžasným zážitkem pro olomouckou talentovanou mládež byla návštěva tréninku Hamburgeru SV. Po setkání s českým reprezentantem Davidem Jarolímem zakončili olomoucké naděje prohlídku v klubovém fanshopu.
Zájezd byl týmem využit i k seznámení s městem a jeho zajímavostmi. Ponorka z druhé světové by asi nebyla nejútulnějším domovem pro vedoucího mužstva Jozefa Bogdaně a ani pro vychovatele Petra Bubelu. Rozhodně však zaujala chlapce více než galerie, kterou navštívil jen týmový lékař MUDr. Ivan Krupa.

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou