U15 ve finále žákovské ligy

29.06.2009 / Sportovní třídy

Mužstvo Sigmy, vítěz moravskoslezské žákovské ligy, se ve finálovém utkání hraném v Prachaticích utkalo s týmem Teplic, které s pětibodovým náskokem vyhrálo českou část. Finále se hrálo na velmi podmáčeném terénu. S touto nepříjemností se mnohem lépe vyrovnali fyzicky vyspělejší hráči Teplic. Finále žákovské ligy - starší žáci - „U15“ SK Sigma Olomouc – FK Teplice 1:2 (0:2) Branky: 63. Holub – 8. vlastní, 15. Valenta ŽK: Hodis, Studený Sestava: Arbeit – Machálek, Studený, Hlavica, Němeček (24. Hodis) – Kučera (54. Hořelica), Ševčík, Richter, Langer, Hýbl (61. Dvorský) - Holub. Trenér: Miloslav Machálek Úvod utkání byl většinou bojem o střed hřiště, Sigma se snažila kombinovat, ale pozorně bránící Teplice ji na dostřel nepustili. V 8. minutě se poprvé měnilo skóre, když si po rohovém kopu Sigma srazila míč do vlastní sítě. Od této chvíle byly mnohem aktivnější Teplice, což vyjádřily i druhým gólem. V 15. minutě obrana Sigmy zbytečně ustoupila a nechala teplického hráče vystřelit z hranice šestnáctky. Střela mu sice nesedla, ale na mokrém trávníku se svezla a proklouzla Arbeitovi až do sítě, 0-2. Do poločasu pustily Teplice Sigmu pouze k pár střelám ze střední vzdálenosti, ale všechny skončily v náručí připraveného teplického gólmana. Ve druhém poločase Sigma otevřela hru a snažila se něco s výsledkem udělat. Avšak na těžkém terénu šlo jen velmi těžce vykombinovat teplickou defenzívu. Naopak Teplice měly z brejků řadu příležitostí definitivně rozhodnout o osudu utkání, ale Arbeit několika dobrými zákroky podržel Sigmu ve hře. V 63. minutě Teplice udělaly jedinou vážnější chybu v defenzívě, když jim unikl Holub, a sám před gólmanem nezaváhal, 1-2. Do konce utkání si Sigma už žádnou vážnější šanci nevytvořila a Teplice se tak po zásluze mohly radovat z republikového titulu.

Sigma U 14 vyhrála turnaj v PřerověSigma U 14 vyhrála turnaj v Přerově
| 16.01.2017
Patnáctka SK Sigma vyhrála turnaj v TřebíčiPatnáctka SK Sigma vyhrála turnaj v Třebíči
| 15.01.2017
Tým SK Sigma U 14 vyhrál turnaj ve ŽďáruTým SK Sigma U 14 vyhrál turnaj ve Žďáru
| 08.01.2017
Sigma U 15 druhá na Memoriálu Jiřího VaďurySigma U 15 druhá na Memoriálu Jiřího Vaďury
| 12.12.2016
SK Sigma U 14 třetí v Banské BystriciSK Sigma U 14 třetí v Banské Bystrici
| 10.12.2016
Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále