U16 nadělila Znojmu 5 branek

22.08.2009 / SCM

3. kolo MSDL-MD „U16“ 1. SC Znojmo, s. r. o. - SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ 0:5 (0:4) Branky: Holub 3x, Richter 2x ŽK: Karásek, Jílek (oba Znojmo) Sestava : Arbeit - Hýbl, Hlavica, Dawid (67. Vrána), Němeček - Pekař (62. Krátký), Langer, Richter, Vasiljev (41. Bača) - Holub, Studený (57. Kučera) Trenér: Mgr. Michal Coufal. V dalším kole MSDL zajížděli hráči Sigmy na hřiště do Znojma, kde předvedli dobrý výkon a po zásluze vysoko vyhráli. Hned v 1. minutě po chybě obrany, která díky vysunutému presingu Sigmy, nedokáže odkopnout míč, posouvá Richter přihrávku na Studeného, který střílí z 5 m na zadní tyč, ale s jeho nedůraznou střelou si domácí gólman Dobeš poradí. V 5. minutě centruje z levé strany Hýbl a sražený centr nachází na hranici velkého vápna aktivní Richter, který míč posouvá na Studeného, který střelou po zemi na zadní tyč míjí branku domácích. Následně po výkopu brankaře se míč dostává opět ke Studenému, který nachází rozběhnutého Holuba, který unikne obraně a střelou po zemi na zadní tyč nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. V 8. minutě mohou svůj náskok navýšit hráči Sigmy, kdy krásný a přesný centr od Pekaře nachází na zadní tyči Holub, který z voleje umístí míč do branky domácích, ale je máván neexistující ofsajd. A tak se hosté dočkají až ve 22. minutě, kdy míč na levé straně hřiště vybojuje Holub, předkládá jej Pekařovi, který centruje na branku domácích, kde Vasiljev v tísni jen míč sklepává na hranici velkého vápna, kde je však připravený Richter, který střelou k tyči nedá gólmanovi domácích žádnou šanci. Ve 28. minutě vysouvá Studený Holuba, který na polovině hřiště míč krásně převezme, uteče obraně a střelou na přední tyč podruhé překoná gólmana domácích Dobeše. V 37. minutě se opět prosadí Richter, kdy po centru Hýbla odvrátí domácí obrana jen na hranici 16 m, a hráč Sigmy střílí branku a to díky povedené střele, která před brankařem domácích ještě skočí. V druhém poločase již hosté nejsou tak aktivní a tak se dostanou i domácí do náznaků šancí, kdy v 52. minutě po centru z pravé strany zakončuje nepřesnou hlavičkou domácí hráč Jílek, ale míjí branku hostů. V 53. minutě zakončuje pěknou kombinaci ve středu hřiště střelou k tyči z 25 m Studený, ale domácí gólman si s ní nadvakrát poradí. V 56. minutě Richter vymyslí dlouhou přihrávku na rozběhnutého Holuba, který přehazuje gólmana domácích a zakončuje svůj únik třetím gólem. V 77. minutě však může o svoji neprůstřelnost přijít hostující gólman Arbeit, kdy po rozehraném přímém kopu z poloviny hřiště hlavou zakončuje Hladík, ale jen těsně míjí branku hostů a tím také utkání končí a hosté si po zásluze odváží tři cenné body do tabulky. V příštích dvou kolech hrají domácí hráči na domácím hřišti v Řepčíně a to v předehrávce 15. kola, kdy ve středu dne 26. srpna 2009, hostí od 16:15 hod. hráče SFC Opavy a v neděli 30. srpna 2009 od 12:30 hod. se utkají s průběžně vedoucím týmem soutěže FC Brno (po 2. kole).